Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkininkai piktinosi „tuščiu“ premjero vizitu ir į Europos Parlamentą kandidatuojančių politikų šou

Ūkininkų suvažiavimas Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ūkininkų suvažiavimas Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Kauno sporto halėje vyko visuotinis Lietuvos žemdirbių suvažiavimas, kuriame, negalutiniais skaičiavimais, iš viso dalyvavo per 2,6 tūkst. ūkininkų iš įvairių šalies vietovių.

Išklausyti žemdirbiams nerimą keliančių problemų į suvažiavimą atvyko ir Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius, Žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius bei buvusi kandidatė į prezidento postą Kazimiera Prunskienė. Netrūko ir į Europos Parlamentą kandidatuojančių politikų. Iškalbingais plakatais valdžios atstovus pasitikę ūkininkai piktinosi Premjero kalbomis esą Lietuvos ūkininkams skiriamas išskirtinis dėmesys. Dar didesnio nepasitenkinimo A.Kubilius sulaukė, kai tiesiai paklaustas apie ūkininkų reikalavimus mažinti mokesčius, atsakė

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Ūkininkų suvažiavimas Kaune
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Ūkininkų suvažiavimas Kaune

lakoniškai: „Negaliu nieko pažadėti. Situacija sudėtinga, mums visiems svarbu išsaugoti finansinį stabilumą šalyje“. Tiesa, vėliau Premjeras patikino, kad ateinantį mėnesį Vyriausybė spręs klausimus, susijusius su mokesčiais.

„Nieko gero nesitikime. Susidarė įspūdis, kad suvažiavime dalyvavę politikai, ypač kandidatuojantys į Europarlamentą, bandė susirinkti sau pliusus, darė šou, o ne rimtai diskutavo“, – sakė 15min.lt kalbinti suvažiavime dalyvavę žemdirbiai. Optimizmu netryško ir suvažiavimą organizavę Lietuvos ūkininkų sąjungos nariai. Bendru sprendimu sutarta, kad prieš suvažiavimą parengta rezoliucija, kurioje Vyriausybė raginama atkreipti dėmesį į nuostolingą pieno gamybą, itin didelio PVM tarifo, kuris neleidžia ūkininkų produkcijai konkuruoti su pigesne įvežtine produkcija, grūdų auginimo sektoriaus ir kitas ūkininkų problemas, bus papildyta.

„Per artimiausią savaitę parengsime naują variantą, jį išsiųsime į skyrius, kur visi norintys galės įvertinti, papildyti ar sukonkretinti. O birželio pradžioje atnaujintą rezoliucijos variantą išsiųsime į Vyriausybę“, – sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos narys, atsakingas už Kauno rajoną, Romas Majauskas. Pašnekovas neabejojo, kad didžioji dalis ūkininkų reikalavimų liks neišgirsti. „Tačiau net jei į kelis punktus, pavyzdžiui, dėl ūkinių metų konkretaus nustatymo liepos 1 dieną, atsižvelgtų, tai jau būtų pasiekimas“, – sakė jis.

Kalbinti žemdirbiai tikino neketinantys Vyriausybės dėmesio ieškoti masiniais streikais ar panašiomis priemonėmis. Vis dėlto, jei per duotą terminą Vyriausybė neapsvarstys ir neatsižvelgs į parengtą rezoliuciją, kažkokių priemonių bus imtasi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min