Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 28d. 11:49

Ūkio ministerija kviečia smulkiuosius verslininkus nutraukti bado akciją

Ūkio ministras Rimantas Žylius
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Ūkio ministras Rimantas Žylius

Ūkio ministerija kreipėsi į Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociaciją, prašydama nutraukti bado akciją dėl kasos aparatų įvedimo ir kviečia ateityje spręsti kilusius nesklandumus geranoriškai bendradarbiaujant. Kreipimąsi pasirašė ūkio ministras Rimantas Žylius.

„Siekiame konstruktyvaus bendradarbiavimo su smulkiojo verslo atstovais. Smulkiųjų prekybininkų naudai jau pasiekėme, kad kasos aparatai būtų naudojami be inkasavimo funkcijos. Taip pat bus išmokamos kompensacijos už įsigytus kasos aparatus, atlikti veiksmai, mažinantys administracinę naštą kasos aparatų naudojimo srityse“, – sakė R. Žylius.

2011 m. sausio 6 d. Ūkio ministerijoje vykusio pasitarimo dėl kasos aparatų įrengimo dengtose prekyvietėse, kuriose prekiaujama maisto produktais, metu dauguma smulkiųjų verslininkų, prekybininkų ir valstybės institucijų atstovų pritarė, kad būtų parengta supaprastinta kasos aparatų naudojimo tvarka individualia veikla besiverčiantiems asmenims. Nutarta, kad supaprastiną kasos aparatų naudojimo tvarką iki 2011 m. gegužės 1 d. parengs Finansų ministerijos atstovai.

Smulkiųjų prekybininkų patogumui Ūkio ministerija kartu su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) parengė klausimus ir atsakymus, kuriais paaiškinama supaprastinta tvarka ir naudojimosi kasos aparatais turgavietėse ypatumai. Taip pat Europos Komisija paskelbė, kad nuo kitų metų pradžios smulkios Lietuvos įmonės, kurių metinė apyvarta mažesnė nei 45 tūkst. eurų (apie 155 tūkst. litų), galės nemokėti pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Klausimai dėl kasos aparatų naudojimo įvedimo dengtose turgavietėse buvo ne kartą svarstyti su Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininke Zita Sorokiene ir Turgaviečių asociacijos pirmininke Aldona Janavičiene.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min