Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministerija neigia gyventojus klaidinančią informaciją dėl šilumos skaitiklių patikros

Rimantas Žylius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rimantas Žylius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministerija neigia UAB „Vilniaus energija“ platinamą ir gyventojus klaidinančią informaciją dėl būtinybės atlikti butuose (patalpose) įrengtų centrinio šildymo šilumos skaitiklių metrologinę patikrą.

Ūkio ministerijai pavaldi Valstybinė metrologijos tarnyba pažymėjo, kad Lietuvos Respublikos metrologijos įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 1 punkte nustatyta, kad teisinis metrologinis reglamentavimas taikomas matavimo priemonėms, kurios naudojamos nustatant prekių, energijos, paslaugų kiekį ir vertę tiesioginio pardavimo sandoriuose tarp pirkėjo ir pardavėjo bei atsiskaitant už suteiktas paslaugas ir prekes, kai nuo jų kiekio matavimo priklauso kaina.

„Mokestis už šilumą gyventojui skaičiuojamas ne tik pagal bute esančio šilumos skaitiklio rodmenis. Pridedama ir bendroms namo reikmėms suvartotos šilumos kiekio dalis, kurią, kaip teigia UAB „Vilniaus energija“, matuoja įvadinis šilumos punkte esantis apskaitos prietaisas. Todėl bute esantis šilumos skaitiklis yra ne atsiskaitomasis, o paskirstomasis, ir jam neturi būti taikomi reikalavimai atlikti periodinę metrologinę patikrą “, – sako Valstybinės metrologijos tarnybos vyriausiasis patarėjas Osvaldas Staugaitis, pavaduojantis direktorių.

Butuose (patalpose) esantys šilumos skaitikliai nėra atsiskaitomieji, todėl jiems neturi būti taikomos ne tik Metrologijos įstatymo nuostatos, bet ir Valstybinės metrologijos tarnybos direktoriaus 2006 m. gruodžio 1 d. įsakymu Nr. V-178 nustatyti reikalavimai atlikti periodinę metrologinę patikrą kas 4 metus. Tokiems skaitikliams pakanka pirminės gamintojo metrologinės patikros.

„Gyventojai neprivalo atlikti šilumos skaitiklių metrologinės patikros. Jeigu šilumos tiekėjas nuspręstų vienašališkai keisti sutartį dėl šilumos energijos tiekimo, gyventojai turėtų kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min