-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 02 06

Ūkio ministerija sieks peržiūrėti priežiūros institucijų veiklą

Ūkio ministerija žada peržiūrėti verslą kontroliuojančių priežiūros institucijų veiklą ir, jei reikės, konsoliduoti jų funkcijas. Verslas palaiko tokius planus ir tikisi, kad šįkart pavyks pasiekti reikšmingo proveržio.
Marius Skuodis
Marius Skuodis / „Youtube“ Stopkadras

Buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė buvo užsimojusi daugiau nei perpus sumažinti priežiūros institucijų skaičių, tačiau konsoliduotos buvo vos kelios įstaigos.

Ūkio viceministras Marius Skuodis BNS sako, kad rudenį ketinama pristatyti šių institucijų veiklą įvertinsiančią „švieslentę“, taip pat žadama apjungti institucijų naudojamas informacines sistemas.

Manome, kad iki 2020 metų galime pasiekti 30 proc. sumažėjimą, kurį pasiektume dėl trumpesnių ir mažesnio skaičiaus patikrinimų.

„Mes turime 56 verslą prižiūrinčias institucijas, bet žiūrint į jų konkrečias funkcijas, kai kuriose institucijose verslo priežiūra užima tik 5 proc. veiklos, o kitose – didžiąją dalį darbo dienos. Todėl reikėtų kalbėti apie funkcijų konsolidavimą. Viena kryptis yra mažinti priežiūros naštą verslui – manome, kad iki 2020 metų galime pasiekti 30 proc. sumažėjimą, kurį pasiektume dėl trumpesnių ir mažesnio skaičiaus patikrinimų“, – BNS sakė M.Skuodis.

Anot jo, ministerija šiuo metu rengia ir rudenį ketina pristatyti priežiūros institucijų „švieslentę“.

„Šiuo metu pagal skirtingus kriterijus vertiname priežiūros institucijas. „Švieslentėje“ turėtų aiškiai matytis institucijų reitingas, ji parodys, kurios institucijos yra pažangesnės, o kurioms reikėtų pasitempti“, – kalbėjo ūkio viceministras.

Jo teigimu, taip pat norima apjungti priežiūros institucijų naudojamas informacines sistemas.

„Verslas galėtų prisijungęs vieno langelio principu matyti, kokia priežiūros institucija pas jį ketina atvykti, nereiktų keliskart teikti tų pačių duomenų. Pačios priežiūros institucijos matytų bendrą tikrinamų ūkio subjektų sąrašą, matytų kuri institucija pas kurią įmonę kada ketina atvykti, būtų tam tikri bendri rizikos vertinimo modeliai. Šiuo metu turime daug skirtingų informacinių sistemų, jos yra skirtingo išplėtojimo lygio, institucijos investuoja į tų IT sistemų palaikymą“, – komentavo M.Skuodis.

Pasak viceministro, priežiūros institucijų IT sistemas konsoliduoti norima iki 2020 metų.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Valdas Sutkus
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Valdas Sutkus

Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Valdas Sutkus BNS sako pozityviai vertinantis tokius Ūkio ministerijos ketinimus.

„Verslo aplinkos gerinimas ir biurokratijos varžymas yra labai svarbus dalykas. Taip pat svarbu ir duomenų centralizavimas, nes šiandien versle daug lemia greitis, patogumas ir informacijos valdymas. Jeigu tą pavyktų sutvarkyti, būtų labai gerai. (...) Dabartinis ministras (Virginijus Sinkevičius – BNS) yra jaunas, energingas, Vyriausybė yra profesionalų, gal šįkart pavyks“, – BNS sakė V.Sutkus.

Buvęs ūkio ministras Evaldas Gustas 2014–ųjų pradžioje žadėjo konsoliduoti verslo priežiūros institucijas, tuomet jų skaičių siekta sumažinti nuo 68 iki 30–ies. Tuomet pertvarką ketinta įgyvendinti remiantis konsultacijų bendrovės „Civitta“ atlikta analize kuri parodė, kad atskirose srityse veikia nuo 2 iki 14 priežiūros institucijų, o daugiausiai jų – vartotojų apsaugos ir ne maisto produktų saugos srityse.

2012 metų pradžioje įgyvendinta finansų įstaigų priežiūros institucijų konsolidacija – likviduotos Vertybinių popierių ir Draudimo priežiūros komisijos, jų funkcijos perduotos Lietuvos bankui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius