Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministras Dainius Kreivys: nesilaikau įsikibęs kėdės, tačiau esu pasiruošęs dirbti toliau (atnaujinta 15.46 val.)

Dainius Kreivys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dainius Kreivys
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministras Dainius Kreivys nesitraukia iš posto. Tai paaiškėjo pirmadienį po ministro ir premjero Andriaus Kubiliaus susitikimo.

„Nesilaikau įsikibęs kėdės, tačiau esu pasiryžęs dirbti toliau. Mano buvusių akcijų valdymas bus sutvarkytas taip, kad niekam daugiau nekiltų jokių abejonių“, – žurnalistams sakė D.Kreivys. Jis dar sykį pakartojo nieko nepadaręs nei prieš įstatymą, nei prieš savo sąžinę, nes tapdamas ministru atskyrė verslą ir buvimą politiku.

D.Kreivys skaičiavo, kad jam būnant ministru Europos Sąjungos (ES) paramą gavo daugiau nei 11 tūkst. Lietuvos įmonių, tačiau pabrėžė, jog buvusios jo įmonės Ūkio ministerijos paramos niekada nėra gavusios.

„Įstatymas nereikalauja politikų perleisti turimas akcijas, kai jie tampa politikais. Todėl padariau daugiau, negu reikalauja įstatymas“, – pridūrė ministras.

Akcijas atiduos specialiajam fondui

Premjeras A.Kubilius taip pat teigė, kad D.Kreivys, ateidamas į politiką ir atsiribodamas nuo buvusio verslo, padarė daugiau, nei reikalauja galiojantys įstatymai. Tačiau jis pripažino, kad net ir toks atsiribojimas gali būti nepakankamas, todėl visuomenė galėjo suabejoti ministro elgesiu.

„Lietuva stokoja tokių taisyklių, kokios yra sukurtos kitose Vakarų valstybėse, kur žmonės atėję iš verslo tol, kol būna politikoje, patiki savo verslą specialiesiems nepriklausomiems fondams, kurie tuo laiku ir valdo asmens turtą“, – sakė A.Kubilius.

Premjero teigimu, politikų verslą tokie fondai valdo pagal specialias sutartis. Jose numatoma, kad politikai negali gauti informacijos apie kasdienes fondo operacijas su jų turėtomis akcijomis, negali daryti įtakos fondo sprendimams. Tačiau baigę politiko karjerą asmenys susigrąžina iki tol fondo valdytas akcijas.

„Per artimiausias dienas iš tikrųjų išsiaiškinsime visas juridines aplinkybes ir sudarysime galimybes tokiam fondui veikti Lietuvoje. Antra, pokalbio metu paprašiau D.Kreivio visas iki šiol turėtas akcijas patikėti valdyti tokiam fondui, šį veiksmą derinant su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija“, – kalbėjo A.Kubilius.

Jis pabrėžė siūlysiantis ir kitiems politikams patikėti turimas akcijas būsimam fondui.

Paklausti, kaip ministras D.Kreivys atiduos fondui akcijas, kurios jau yra perduotos jo motinai, tiek premjeras, tiek pats ministras tikino rasią būdų, kaip tai padaryti.

Neturi prezidentės pasitikėjimo

Primename, kad anksčiau prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nepasitikinti D.Kreiviu. Ji tvirtino, kad ministras turi pasirinkti – būti arba politikas, arba verslininkas.

Žurnalistų paklaustas, kaip ketina dirbti neturėdamas prezidentės pasitikėjimo, D.Kreivys pakartojo, kad nesilaiko įsikibęs ministro kėdės, tačiau yra pasiryžęs dirbti toliau, o jo buvusios akcijos bus sutvarkytos taip, kad niekam nekiltų abejonių.

D.Kreivys atsidūrė dėmesio centre dėl pranešimų, esą galėjo supainioti interesus skirdamas Europos Sąjungos (ES) paramą. Tokius kaltinimus D.Kreivys atmetė. Ministras taip pat pažadėjo imtis teisinių priemonių, kad būtų paneigta žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, neva jam priklauso milžiniškos vertės turtas.

Etikos sargai aiškinasi, ar D.Kreivys neturėjo nusišalinti, kai buvo priimami sprendimai, susiję su įmonėmis, kuriose akcijų turi ministro motina. Skandalas kilo spaudai paskelbus, kad D.Kreivio motinos Florentinos Kreivienės iš dalies valdoma bendrovė Specializuota komplektavimo valdyba (SKV) ir bendrovės „Dalsta“ bei ir „Bikusta“ gavo apie 6 mln. litų ES lėšų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min