Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 3d. 12:53

Ūkio ministras siūlo, kad Europos Sąjunga lengvintų naštą smulkiajam verslui

ES vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / ES vėliava

Ūkio ministras Rimantas Žylius Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo tarybos posėdyje pasiūlė neapkrauti mažųjų įmonių naujais teisiniais reguliavimais, išskyrus tuos atvejus, kai tai tikrai būtina.

Pasak ministro, smulkiajam verslui neturėtų būti taikomos visos naujai priimamų ES direktyvų ir reglamentų nuostatos. „Rengiant naujas direktyvas, turėtų būti numatyta automatinė išimtis smulkiajam verslui. Ji negaliotų tik atskirais atvejais, pavyzdžiui, jei būtų kalbama apie žmogaus sveikatą ir gyvybę. Kiekvienu tokiu atveju turėtų būti atliktas poveikio vertinimas smulkiajam verslui“, – sakė ūkio ministras R. Žylius.

Europos Sąjungos direktyvos galioja visam verslui. Jas kuriant tik atskirais atvejais apsisprendžiama dėl išimčių mažoms ir vidutinėms įmonėms. Diskusijos dėl tokių lengvatų gali užtrukti itin ilgai. Pavyzdžiui, dėl paprastesnių metinių finansinių ataskaitų labai mažoms įmonėms ES diskutuojama beveik 3 metus.

Anot ministro, jeigu manoma, kad reguliavimas yra būtinas, tuomet turėtų būti privalomai įvertintas poveikis smulkiajam ir vidutiniam verslui. Nuo 2003 metų Europos Komisijoje buvo pradėtos poveikio vertinimo procedūros, tačiau jos buvo pritaikytos vos keliems teisės aktams

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min