TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministro Dainiaus Kreivio patarėjas negalėjo daryti įtakos savivaldybės viešiesiems pirkimams

Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministro patarėjas Darius Indriūnas neigia pranešimus, neva būdamas Vilniaus savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos vadovu, darė įtaką pirkimui, kuriame dalyvavo įmonės, kuriose mažumą akcijų turi D. Kreivio mama, teigiama žiniasklaidai išplatintame pranešime spaudai.

„Tuo metu, kai buvo pasirašoma sutartis dėl rangos darbų Karoliniškių gimnazijoje bei „Ąžuolyno“ mokykloje, savivaldybėje jau nedirbau. Minimą sutartį 2010 m. gegužės 28 dieną pasirašė savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas, kurio nutartimi ir buvo sudaryta komisija“, – sako D. Indriūnas.

D. Indriūno teigimu, Savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos darbas yra visiškai nesusijęs su Ūkio ministerijos skirstoma Europos Sąjungos parama. Savivaldybės viešųjų pirkimų komisija konstatavo, kad minėtas konkursas įvyko skaidriai. „Viešųjų pirkimų komisija neturi galimybės matyti, kokie pinigai – europiniai ar nacionaliniai – figūruoja pirkimuose, komisija nemato, kas yra tų pinigų skirstytojas, komisijos darbas – sutikrinti viešųjų pirkimų procedūras, kad konkursas įvyktų skaidriai ir teisingai“, – sako D. Indriūnas. Svarbiausias kriterijus, pagal kurį buvo nustatytas viešojo pirkimo konkurso nugalėtojas, buvo mažiausia pasiūlyta kaina.

Faktą, kad D. Indriūnas negalėjo daryti įtakos pirkimo rezultatams, įrodo jo paskyrimo į AB „Vilniaus vandenys“ vadovus data – 2010 m. balandžio 27 d. D. Indriūnas buvo paskirtas AB „Vilniaus vandenys” generaliniu direktoriumi ir nuo to laiko nebedirbo Vilniaus savivaldybėje.

Ūkio ministras Dainius Kreivys šiuos kaltinimus vertina kaip puolimo prieš jį tąsą.

„Teigti, kad D. Indriūnas protegavo su manimi siejamas įmones, absurdiška. Su Dariumi Indriūnu darbo pokalbio pirmą kartą susitikau 2010 metų rugpjūčio viduryje. Kadangi tai kvalifikuotas specialistas, maždaug po mėnesio – rugsėjo devintąją jis buvo priimtas dirbti į Ūkio ministeriją“, – sako ūkio ministras D. Kreivys.

2010 m. rugsėjį iš ūkio viceministrų atsistatydinus Arnoldui Burkovskiui, į jo vietą viceministru buvo paskirtas tuometinis ministro patarėjas Daumantas Lapinskas. Atsilaisvinus patarėjo pozicijai, į ūkio ministro patarėjus buvo paskirtas Darius Indriūnas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min