Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainą palaikė gyva vilniečių grandinė

Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai” šeštadienį organizavo nepolitinę pilietinę iniciatyvą „Ištiesk ranką Ukrainai”. Šios iniciatyvos tikslas - pademonstruoti paramą Euromaidane už demokratines vertybes kovojantiems Ukrainos piliečiams.Planuota, kad prie iniciatyvos įgyvendinimo prisijungs bent 715 dalyvių. Pasak akcijos organizatorių, šis skaičius simbolizuoja atstumą tarp Lietuvos ir Ukrainos sostinių.

Nepaisant šalčio, pilietinės iniciatyvos „Ištiesk ranką Ukrainai” organizatorių lūkesčiai pasiteisino. Prie akcijos įgyvendinimo prisijungė daugiau nei tikėtasi dalyvių. Pilietinėje iniciatyvoje dalyvavo „Solidarumo su Ukrainos protestuotojais akcija”, už skaidrią viešąją politiką pasisakanti iniciatyva „Baltosios pirštinės”, nevyriausybinių organizacijų,politinių partijų atstovai ir visuomenininkai. Gyvoje žmonių grandinėje,  jungusioje Europos komisijos atostovybę su Ukrainos ambasada Lietuvoje,  dalyvavo europarlamentaras Vytautas Lansbergis, Andrius Kubilius, , Gintaras Steponavičius, Vydas Gedvilas, Jurgis Didžiulis, Gabrielius Liaudanskas – Svaras, Skirmantas Tumelis ir kiti žinomi žmonės. Prie akcijos aktyviai jungėsi gatvių praeiviai.

„Džiaugiamės, kad „Ištiesk ranką Ukrainai” iniciatyva suvienijo skirtingo amžiaus, pažiūrų ir pilietybių žmones. Jų dalyvavimas patvirtino tai, jog esame vieninga tauta, aktyviai pasisakanti už žmogaus teises ir demokratines vertybes - būtent šių dalykų Ukrainai dabar labiausiai reikia” – teigia JPP „Kurk Lietuvai” atstovė Rūta Mačiulytė.

Iniciatyvos metu pasirašyta Vilniaus deklaracija

Į pilietinę iniciatyvą “Ištiesk ranką Ukrainai” dalyvauti žmonės aktyviai pasirašė JPP “Kurk Lietuvai” paruoštą Vilniaus deklaraciją, kurioje reiškiama visapusiška parama Ukrainos patriotams kovoje ir savigynoje už laisvą, demokratinę ir klestinčią Ukrainą.

Deklaracijoje, kuri buvo įteikta Ukrainos ambasados Lietuvoje darbuotojams Ukrainos prezidentas V. Janukovičius yra raginamas sustabdyti smurtą, atšaukti nekonstitucinius įstatymus, išlaisvinti sulaikytus patriotus, kurie kovoja už savo konstitucines teises, taip pat sustabdyti politinį persekiojimą arba atsistatydinti ir atsakyti pagal įstatymą už tai, kad nesugebėjo laikytis Ukrainos konstitucijos.

Šia deklaracija Lietuvos Vyriausybė, ES valstybės nares ir ES institucijos yra kviečiamos nedelsiant veikti bei naudoti maksimalų spaudimą Ukrainos prezidento V. Janukovičiaus rėžimui. Tarp jaunimo siūlomų priemonių – draudimas įvažiuoti į Europos Sąjungą, sankcijų taikymas rėžimo nariams, taip pat  - valdžios pareigūnų, oligarchų ir juos remiančiųjų aktyvių užšaldymas.

Siekia iniciatyvą plėsti užsienyje

Iš užsienio dalyvauti programoje „Kurk Lietuvai” sugrįžę jaunuoliai, siekia iniciatyvą plėsti šalyse, iš kurių grįžo į Lietuvą. Bendradarbiaudami su užsienio lietuvių bendruomenėmis, JPP „Kurk Lietuvai” platina iniciatyvai skirtą plakatą „United We Stand for Ukraine”. Su šiuo plakatu, pilietinę iniciatyvą remiantys žmonės,  fotografuojasi įvairiose pasaulio vietose ir dalinasi jomis socialiniuose tinkluose.

„Šeštadienį vykusi akcija „Ištiesk ranką Ukrainai” parodė, kad Lietuvos žmonės nėra abejingi Ukrainos valdžios naudojamam smurtui prieš savo piliečius. Tikimės, kad mūsų organizuota iniciatyva įkvėps kitų šalių piliečius aktyviai reikšti solidarumą ukrainiečių siekiui kurti demokratiškais principais paremtą savo valstybę,” – viliasi vienas iniciatyvos organizatorių Lukas Savickas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min