TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainą pasiekė pirmoji finansinės paramos iš Lietuvos dalis

Paramos koncertas „Kartu su Ukraina!/ Разом з Україною!“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Paramos koncertas „Kartu su Ukraina!/ Разом з Україною!“
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau ne kartą įvairiose akcijose ir renginiuose išreikštas lietuvių solidarumas už laisvą ir demokratišką valstybę kovojantiems ukrainiečiams nebėra vien tik moralinis. Šią savaitę Ukrainą pasiekė pirmoji neabejingų Lietuvos piliečių paaukotų pinigų dalis – beveik 10 tūkst. litų. Kaip ir buvo žadėta, visos lėšos bus panaudotos tik taikiems tikslams.

Informaciją apie sėkmingą pinigų perlaidą šiandien patvirtino Šarūnas Matulevičius, piniginių aukų Lietuvoje rinkimą inicijavusio ir jį vykdančio pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ iniciatorius ir vadovas.

Tai – didžioji dalis iki šiol surinktų pinigų. Pinigai buvo surinkti vasario 2 d. vykusio koncerto „Kartu su Ukraina!“ metu bei pilietinio judėjimo pastangomis iš privačių ir juridinių asmenų Lietuvoje. Pinigai nebuvo pervedami iš karto, kadangi daugiau nei savaitę truko patikimų asmenų, kuriems būtų galima pervesti lėšas, Ukrainoje paieška, o vėliau jų patikrinimas panaudojant vietinius kontaktus – kitus Maidano aktyvistus bei žurnalistus.

Deja, tačiau bent jau artimiausiu metu negalės būti atskleistos žmonių, gavusių piniginę perlaidą, tapatybės bei kiti duomenys apie juos. Vardai, pavardės bei sąskaitos duomenys yra slepiami pačių perlaidą gavusių asmenų prašymu. Taip yra dėl to, kad Ukrainoje banko sąskaitos, o ypač tarptautiniai pavedimai, yra akylai stebimi, iš užsienio finansavimą gaunantys subjektai Rusijos pavydžiu turi registruotis „užsienio agentais“. Jei jų tapatybės išaiškėtų Ukrainoje, jiems galimai grėstų teisinė atsakomybė, susidorojimas ar, mažų mažiausiai, sąskaitų įšaldymas ar kitokie nemalonumai.

„Iš tiesų, jaučiamės atlikę pavojingą operaciją. Perleisdami pinigus negalėjome būti tikri ar perlaida nebus sustabdyta, ar nebus įšaldytos sąskaitos. Todėl iki vėlyvos pirmadienio popietės gyvenome kiek nerimaudami. Dabar jau galime patvirtinti, kad viskas pavyko. Šių žmonių patikimumą mums patvirtino autoritetingi žmonės iš Maidano vidaus, į patikrą buvo įtraukti netgi Ukrainos žurnalistai. Dar kartą norime patikinti visus aukojusius ir Lietuvos visuomenę, kad pinigai bus naudojami išskirtinai taikioms priemonėms įsigyti“, - tvirtina Šarūnas Matulevičius.

Pinigus gavę žmonės – privatūs asmenys, Maidano aktyvistai, būtent ir besirūpinantys lėšų medicininėms ir su jomis susijusioms priemonėms įsigyti rinkimu. Gydymą Maidane organizuojantys asmenys patvirtino, kad šie žmonės pastoviai tiekia medikamentus, medicininius reikmenis, o jų parūpinamos  priemonės dažniausiai būna kokybiškiausios. Kartu su sužeistųjų gydymą organizuojančiais Maidano aktyvistais buvo nutarta, kad lėšos gali būti naudojamos medikamentams, medicininėms priemonėms, sužeistųjų reabilitacijai privačiose klinikose bei apsaugos priemonėms (šalmams, respiratoriams, akiniams ir t.t.) medicinos personalui pirkti.

Informaciją apie lėšų panaudojimą bus galima sekti pilietinio judėjimo tinklalapyje www.uzdemokratija.lt. Dalis surinktų lėšų nebuvo pervesta į Ukrainą, siekiant finansinį rezervą suformuoti ir Lietuvoje. „Už demokratiją. Ukraina“ nariai lėšas ketina rinkti ir toliau, o surinkus panašią reikšmingesnę sumą pinigus vėl perduoti į Ukrainą.

„Lėšų rinkimo proceso nestabdome. Lietuvoje surinkta suma yra tikrai reikšmingas mūsų tautos indėlis, bet ji tikrai negali patenkinti visų poreikių, todėl neketiname pasiduoti ir lėšas rinkti toliau. Noriu pabrėžti, kad pinigai gali būti reikalingi ir čia, Lietuvoje. Pagalba gali būti reikalinga ir čia gydomiems bei pasilikti ketinantiems ukrainiečiams. Šiuo metu jau galime patvirtinti apie bent vieno tokio asmens egzistavimą“, - situaciją komentuoja ir toliau aukoti ragina Šarūnas Matulevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min