Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainiečių emigracijos kryptis – Lietuva

Kijevo Nepriklausomybės aikštėje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kijevo Nepriklausomybės aikštėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo metų pradžios Lietuvoje sparčiai daugėja imigrantų iš Ukrainos. Specialistai ukrainiečių imigracijos su pernai pabaigoje gruodį prasidėjusiais neramumais nesieja, tačiau pažymi – jei Ukrainoje konfliktas stiprės, Lietuva bus tarp populiariausių jų emigracijos krypčių.

„Lyginant su ankstesniais metais, ukrainiečių, apsiperkančių Vilniaus „Akropolyje“, skaičius pastaraisiais mėnesiais išaugo 2-3 kartus“, – 15min.lt sakė Vilniaus „Akropolio“ valdytojas Česlovas Urbonavičius.

Pasak jo, didesnis ukrainiečių srautas prekybos centre pradėtas pastebėti dar praėjusių metų rudenį.

Lietuvoje per metus ukrainiečių skaičius išaugo net 14,6 proc.

Ukrainiečių skaičiaus augimą patvirtina ir Migracijos departamentas – Lietuvoje per metus ukrainiečių skaičius išaugo net 14,6 proc. – pernai valstybėje gyveno 3240 Ukrainos piliečių, o šių metų pradžioje – 3713.

Tačiau, Migracijos departamento duomenimis, Lietuvoje daugėja ir kitų valstybių pilečių. Per metus užsieniečių skaičius išaugo 3,2 tūkst. Praėjusių metų pradžioje Lietuvoje gyveno 7 proc. mažiau Baltarusijos, 6,9 proc. Gruzijos, 6,5 proc. Armėnijos piliečių nei gyvena dabar.

Nors ukrainiečių imigracija į Lietuvą prasidėjo panašiu metu, kai Ukrainoje prasidėjo neramumai, specialistai tiesioginių sąsajų nemato.

Imigracija gali augti

„Nemanau, kad tai yra susiję, laukiame, kuo tai baigsis. Ukrainiečių daugėja, nes čia yra geros sąlygos. Bet yra didėjimas iš visų šalių. Prieglobsčio prašytojas yra tik vienas, jis susijęs su Ukrainos įvykiais. Labiau pajausime, jeigu prasidės intensyvūs nesutarimai“, – 15min.lt sakė Gintaras Bagužis, Vilniaus apskrities VPK Migracijos valdybos viršininkas.

Pasak „Akropolio“ valdytojo Č.Urbonavičiaus, didesnius ukrainiečių srautus į Lietuvą lėmė geresnis susisiekimas

Pasak „Akropolio“ valdytojo Č.Urbonavičiaus, didesnius ukrainiečių srautus į Lietuvą lėmė geresnis susisiekimas.

„Tai siečiau su pagerėjusiu oro transporto susisiekimu tarp mūsų šalių. Į Vilnių iš Kijevo nuo pernai metų skraido dvi aviakompanijos – „Ukrainos tarptautinės avialinijos“ ir „Wizzar“. Praktiškai kiekvieną dieną yra po 2 skrydžius, tad natūralu, jog Ukrainos turistų ir verslininkų padaugėjo ir Vilniuje, ir Vilniaus „Akropolyje“, – sakė jis.

Šių metų sausio-vasario mėnesiais Migracijos departamentas gavo 4 prieglobsčio prašymus iš Ukrainos piliečių (5,5 proc. visų prieglobsčio prašymų, pateiktų 2014 m. sausio–vasario mėn.). Pernai per tą patį laikotarpį gauti 2 ukrainiečių prašymai, o per visus 2012 ir 2013 metus – po   5  prieglobsčio prašymus iš Ukrainos piliečių

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min