Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 17d. 12:51

Ukrainiečių siuviniai pasieks Klaipėdą

A.Rudnyckaja sukūrė savitą siuvinėjimo stilių.
A.Rudnyckaja sukūrė savitą siuvinėjimo stilių.

Ketvirtadienį klaipėdiečiai kviečiami susipažinti su dviejų talentingų ukrainiečių – Andželikos Rudnyckajos ir Lidijos Žitnik tekstilės ir siuvinėjimo darbais.

Nusipelniusią Ukrainos artistę, Šv. Olgos III laipsnio ordino kavalierę, žurnalistę, daugelio straipsnių, taip pat ir romano, autorę, Kino ir televizijos instituto dėstytoją Anželiką Rudnickają visuomenė pirmiausiai pažino kaip popkultūros žvaigždę, dainininkę, televizijos laidos „Teritorija A“ vedėją.

Bet netikėtai užgriuvusi nelaimė akimirksniu pakeitė jos gyvenimą. Liga, skausmas, vienatvė paskatino menininkę sugalvoti savo nepakartojamą visatą, pilną ryškių spalvų, archajiškų simbolių, gilių jausmų, o svarbiausia – gyvybinės jėgos ir optimizmo. Savo vaizdinius menininkė išreiškė unikalia menine technika, pasitelkusi adatą, siūlus ir mamos bei močiutės siuvinėjimo pamokas. Andželikos kūryboje liaudies siuvinėjimas virto šiuolaikiniu menu. Ji sukūrė autorinį, absoliučiai ukrainietišką ir drauge modernų stilių – siuvinėtą tapybą.

Kaip etnografė mėgėja Andželika netikėtu būdu savo darbuose papasakojo daugelį Ukrainos istorijos ir kultūros įvykių. Autorės darbuose matome žemę ir dangų, medžius ir namus, gėles ir kryžius, sakralinius simbolius.

Andželikos kūrybinis kelias apima vos keletą metų, tačiau jau sukurta apie 60 darbų, surengta daugiau nei 10 personalinių parodų. Autorės darbai nuolat keliauja iš muziejų į galerijas, iš parodų į festivalius, iš miesto į miestą, iš vienos šalies į kitą, atskleisdami Ukrainos Visatą.

Siuvinių paroda atidaroma ketvirtadienį, 16 val., I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min