Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 28, 14:53

Ukrainiečių studentų mokslams finansuoti Vyriausybė iš rezervo skyrė 660 tūkst. eurų

Ukrainiečių studentų mokslams iš dalies finansuoti ir stipendijoms mokėti Vyriausybė trečiadienį iš rezervo skyrė 660 tūkst. eurų.
Studentai
Studentai / 123RF.com nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teigimu, 420 tūkst. eurų bus skirti ukrainiečių, priimtų į Lietuvos valstybinių aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas, šių metų mokslams iš dalies kompensuoti, 240 tūkst. eurų – jų stipendijoms.

Šiais metais valstybė iš dalies finansuos iki 700 ukrainiečių studentų studijas. Valstybės finansuojamose vietose studijuojantys studentai iš Ukrainos gaus mėnesines 300 eurų dydžio stipendijas.

„Valstybė aukštosioms mokykloms apmokės 60 proc. studijų kainos, o aukštoji mokykla įsipareigoja neimti iš studentų mokesčio už studijas. Taip Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra sutarusi su aukštosiomis mokyklomis“, – nurodoma pranešime.

Aukštosios mokyklos turi teisę savo nustatyta tvarka priimti ir didesnį skaičių studentų iš Ukrainos, tačiau jiems nebus taikomas dalinis valstybės finansavimas ir dėl studijų kainos spręs pačios aukštosios mokyklos.

„Šios lėšos skiriamos iki šių finansinių metų pabaigos stipendijoms ir studijų kainai kofinansuoti. Kitiems finansiniams metams lėšos vėl būtų planuojamos“, – informuoja ministerija.

Praėjusiais mokslo metais į Lietuvos aukštąsias mokyklas atvykusiems studentams Lietuvos valstybė skyrė 360 tūkst. eurų karo pabėgėlių bazinėms stipendijoms: atvykusių studentų pagrindiniams pragyvenimo poreikiams padengti bei studijų reikmėms naudojamoms priemonėms įsigyti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min