Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainietiški saldainiai nepasiekė stalo

Ukrainietiški saldumynai buvo pagaminti iš genetiškai modifikuoti organizmų.
Maisto ir veterinarijos tarnybos nuotr. / Ukrainietiški saldumynai buvo pagaminti iš genetiškai modifikuoti organizmų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl produktų sudėtyje buvusių nepažymėtų genetiškai modifikuotų organizmų sustabdyta ir neleista realizuoti 415,5 kg 10 pavadinimų saldumynų iš Ukrainos.

Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, tikrindami importuojamus iš trečiųjų šalių maisto produktus, paėmė kukurūzų gaminių „Krumiry triufelnyje“ mėginių genetinei modifikacijai nustatyti. Šią produkciją iš gamintojo ZAO „Dnepropetrovskij kombinat piščevych koncentratov“ importavo UAB „Baltijos Bretlingis“.

Atlikus laboratorinius tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje kukurūzų gaminiuose „Krumiry triufelnyje“ nustatyta daugiau kaip 5 proc. genetiškai modifikuotų sojų produktų. Tai nebuvo nurodyta nei ženklinimo etiketėse, nei kituose siuntą lydinčiuose dokumentuose. Įmonei importuotojai bendrovei „Baltijos Bretlingis“ uždrausta šiuos saldumynus teikti į rinką, nurodyta juos tinkamai paženklinti teisės aktų nustatyta tvarka.

Pagal Europos ir nacionalinius teisės aktus informacija vartotojams maisto produktų etiketėse turi būti nurodyta, kai genetiškai modifikuotų organizmų yra daugiau kaip 0,9 proc.

„Tai jau antras atvejis šiais metais, kai uždraudžiama realizuoti bendrovės „Baltijos Bretlingis“ importuotus ukrainietiškus saldumynus dėl nepateiktos informacijos apie jų sudėtyje esančius genetiškai modifikuotus organizmus. Ši įmonė įtraukta į didesnės rizikos įmonių sąrašą ir jos importuojama produkcija tikrinama griežčiau. Dėl genetinės modifikacijos pagal nustatytą riziką tikrinami visi iš trečiųjų šalių importuojami maisto produktai, kurių sudėtyje gali būti sojų, kukurūzų, rapsų ar bulvių produktų. Nustačius, kad atvežta produkcija neatitinka reikalavimų, tos įmonės gamintojos ar importuotojos prekės tiriamos dėl genetinės modifikacijos, kol tris kartus iš eilės neaptinkama pažeidimų“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Pasak V.Jarošienės, nuo šių metų pradžios laboratorijoje ištirti 123 maisto mėginiai dėl genetiškai modifikuotų organizmų nustatymo, iš jų aštuoni neattitiko normų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min