15min be reklamos
2022 11 30, 15:53 Atnaujinta 2022 11 30, 20:53

Ukrainos ambasadoje Madride sprogo bomba, vienas darbuotojas buvo sužeistas

Laiške ambasados ​​patalpose sprogus bombai, Ukrainos ambasados ​​Madride buvo lengvai sužeistas darbuotojas. Tai leidinys „El Independiente“ rašo remdamasis policijos šaltiniais.
Ukrainos vėliava
Ukrainos vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Policijos šaltinių teigimu, sprogmenys buvo paslėpti voke su laišku, kurį gavo sužalotas darbuotojas.

Policija dislokavo antiteroristines pajėgas ir apsupo teritoriją, kurioje yra ambasada.

Į įvykio vietą išvyko sprogmenų neutralizavimo specialistai, taip pat kiti policijos padaliniai.

„El Pais“ žiniomis, sprogimo metu ambasados ​​darbuotojas buvo lengvai sužeistas ir pats nuvyko į ligoninę.

Taip pat pranešama, kad incidentas įvyko apie 13.00 val. Laiškas buvo skirtas ambasadoriui Ispanijoje ir „sprogo“, kai jį atidarė vienas iš darbuotojų.

Leidinys „Europa Press“ pranešė, kad Ispanijos teisėsauga tiria sprogimą Ukrainos ambasadoje kaip teroro aktą.

Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka patvirtino incidentą Ukrainos ambasadoje.

„Į Ukrainos ambasadą Ispanijoje atkeliavo vokas. Patikrinimo metu vokas sprogo darbuotojo rankose. Jis patyrė nesunkius sužalojimus, dabar yra paguldytas į ligoninę, jam teikiama būtinoji medicinos pagalba. Grėsmės jo gyvybei nėra“, – rašoma pranešime.

Ispanijos nacionalinė televizija pranešė, kad nukentėjęs darbuotojas vėliau buvo išrašytas iš ligoninės.

Anot jo, kiti ambasados ​​darbuotojai nenukentėjo.

Tuo pat metu Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas Dmytro Kuleba nurodė skubiai sustiprinti visų Ukrainos ambasadų saugumą. Be to, jis kreipėsi į savo kolegą iš Ispanijos, prašydamas imtis skubių priemonių išpuoliui ištirti.

„Ministras taip pat pabrėžė, kad kas būtų už šio sprogimo organizavimo, jie negalės įbauginti Ukrainos diplomatų ar sustabdyti jų kasdieninio darbo stiprinant Ukrainą ir atremiant Rusijos agresiją“, – pažymėjo O.Nikolenka.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba skubiai įsakė sustiprinti visų Ukrainos ambasadų saugumą, be to, paprašė ispanų kolegos, kad išpuolis būtų skubiai ištirtas.

„Kad ir kas stovi už šio sprogimo, jiems nepavyks įbauginti Ukrainos diplomatų ar sustabdyti jų kasdienių pastangų stiprinti Ukrainą ir priešintis Rusijos agresijai“, – pabrėžė O.Nikolenka.

Ispanijos valstybinė naujienų agentūra „Efe“ citavo šaltinius policijoje, sakiusius, kad minimame laiške buvo savadarbis sprogmuo ir kad laiškas buvo adresuotas ambasadoriui, bet jį ambasados sode atplėšė apsaugininkas. Pranešama, kad jam nesunkiai sužeista ranka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min