Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 19d. 12:54

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka: mums reikalinga visokeriopa parama

Valerijus Žovtenko
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Valerijus Žovtenko

Ukrainai reikalinga visokeriopa parama – ir politinė, ir finansinė, sako šios šalies ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka.

Penktadienį paramos Ukrainai klausimai aptarti uždarame Seimo Užsienio reikalų bei Europos reikalų komitetų posėdyje.

„Ukraina dabar yra tokioje situacijoje, kad ji gina ne tik savo teritoriją, bet ir visą europinę civilizaciją, ir tam mus reikalinga finansinė parama. Ukrainos tauta pasiryžusi apginti savo šalį, bet neįmanoma apginti šalies plikomis rankomis“, – po komiteto posėdžio žurnalistams sakė V.Žovtenka.

Linas Linkevičius sakė, kad Lietuva ir toliau visose srityse padės Ukrainai

„Reikia visokeriopos paramos – ir finansinės, ir karo technikos, nes mes pradedame reformas, pasirašę susitarimą dėl Asociacijos. Didelės reformos reikalauja didelio palaikymo, ir politinio, ir ekonominio“, – kalbėjo ambasadorius.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Lietuva ir toliau visose srityse padės Ukrainai.

„Mes ne tik simpatizuojame jų kovai, suprasdami sudėtingą padėtį, kurioje jie atsidūrę: jie turi ne tik kariauti, bet ir daryti ekonomines reformas, artėja žiema, ir santykiuose su Rusija – didžiulis spaudimas, ir mes, kaip valstybė, privalome padėti jiems visose srityse pagal išgales, žinoma“, – sakė ministras.

Jis pastebėjo, kad nors Lietuva galbūt ir nėra „ypatinga sponsorė finansine prasme“, ukrainiečiai vertina, kad paramą jiems teikia ne tik valstybė, bet ir paprasti žmonės.

„Ukrainiečiai ypač vertina, kad padedame ir Vyriausybė, ir opozicija, ir žmonės, kurie per kelias dienas šešias tonas surinko įvairių rūbų, maisto. Ir mes tai darom nuoširdžiai, ne todėl, kad tą reikėtų daryti pagal kokius vadovėlius ar instrukcijas, ir tą darysime ateityje ir visose srityse padėsime Ukrainai“, – kalbėjo ministras.

Pasak L.Linkevičiaus, Lietuva Ukrainai padeda ir administraciniais resursais – nuo spalio 1 dienos Lietuvos siųstas ekspertas pradės dirbti Ukrainos prezidento administracijos reformų grupėje. „Jis užsiims būtent ekonominiais dalykais, Asociacijos sutarties įgyvendinimo klausimais, palaikys ryšį su europinėmis struktūromis, jiems labai svarbu tą ryšį palaikyti nuolat, nes finansinė parama yra ženkli, bet jos efektyvus įsisavinimas yra ne mažiau svarbus“, – pabrėžė L.Linkevičius.

Lietuva Ukrinai yra perdavusi humanitarinės pagalbos, gydo sužeistus Ukrainos karius ir yra nusprendusi skirti 50 tūkst. eurų (172,5 tūkst. litų) į NATO fondą, iš kuriuo bus teikiama parama Ukrainos kariuomenei.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min