2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2014 11 28

Ukrainos kariams paremti skirtame aukcione lietuviai šlavė dailės kūrinius

Meno darbų aukcione, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos mūšiuose sužeistų Ukrainos karių amputuotų galūnių protezavimui, penktadienio vakarą parduoti beveik šimtas Lietuvos menininkų kūrinių. Dėl kai kurių grafikos ir dailės darbų virė kovos – jų kainos kilo kelis kartus.
Petras Auštrevičius
Petras Auštrevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Spalį vykusiame pirmajame aukcione buvo parduota pusė šimto tapybos darbų, juvelyrinių dirbinių ir lipdinių, surinkti 44 tūkst. Lt. Antrojo aukciono rezultatai bus geresni. Net jei visus darbus meno mylėtojai būtų pirkę už pradines sumas, būtų surinkta daugiau kaip 50 tūkst. Lt. 

Ukrainos karys atvyko padėkoti 

Į penktadienio vakarą Lietuvos dailininkų sąjungos galeriją susirinkusius meno mylėtojus kreipėsi sužeistas Ukrainos karys Sergejus Sapošnikas, netekęs kairės kojos dalies blauzdos ir pėdos.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Labdaringas aukcionas Ukrainos kariams paremti.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./S.Sapošnikas (antras iš dešinės).

„Labiau šaudyti moku, nei kalbėti“, – kuklinosi jis. 

Mes nenorime į vergiją. Norime, kad mūsų vaikai gyventų gerai ir eisime iki galo.

Karys dėkojo ne tik aukciono organizatoriams, bet ir Lietuvos politikams už griežtą poziciją karo Ukrainoje atžvilgiu: „Aš labai dėkingas už stiprią poziciją. Lietuva, palyginti su Ukraina, yra labai maža, bet jos balsas girdimas. Ačiū jums ne nuo manęs, o nuo visų. Tai labai didelė moralinė parama, gyventi lengviau“. 

„Mes nenorime į vergiją. Norime, kad mūsų vaikai gyventų gerai ir eisime iki galo“, – pabrėžė jis. 

Pasak svečio iš Ukrainos, galūnių netekusiems kariams protezai suteiks galimybę kovoti toliau, nes, jo žodžiais, kariuomenėje nebūtinai reikia bėgioti ir šaudyti – žmogus su protezu gali, pavyzdžiui, vairuoti automobilį. 

Paveikslą pardavė A.Guoga

Aukcionas pritraukė kelias dešimtis meno mylėtojų, be jo organizatoriaus europarlamentaro Petro Auštrevičiaus, renginyje buvo ir kitų žinomų veidų – buvęs eurokomisaras Algirdas Šemeta, buvęs sostinės meras Vilius Navickas, Seimo narys Arvydas Vidžiūnas. 

Aukciono globėjas, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus jame dalyvauti negalėjo. 

Daugiausiai aukcioną vedusio pramogų pasaulio atstovo Jogailos Morkūno dėmesio sulaukė europarlamentaras Antanas Guoga. 

„Padėti prieš Kalėdas žmonėms yra kilnu. Kadangi turtingiausias europarlamentaras turi išvažiuoti į kitą renginį, reikia skubiai pradėti“, – šmaikštavo aukciono vedėjas, turėdamas omenyje A.Guogą.

Jei aukciono dalyviams kuris nors kūrinys pasirodydavo nevertas dėmesio, J.Morkūnas ragindavo paveikslą duoti dar kartą atidžiau pažiūrėti A.Guogai. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Antanas Guoga
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Antanas Guoga

Turtais garsėjantis europarlamentaras pareiškė norą pats parduoti paveikslą. 

„Negalvokite apie pinigus, galvokite apie emociją“, – bandė uždegti meno mylėtojus politikas. Jam sekėsi – 500 Lt įkainotą Irenos Daukšaitės Guobienės paveikslą „Begalinė istorija II“ jis pardavė beveik triskart brangiau. 

Didžiausia kova tarp aukciono dalyvių užvirė dėl Raimondo Savicko paveikslo „Senamiesčio gatvė“, kuris buvo įkainotas 300 Lt, o nupirktas už 2,2 tūkst. Lt. 

O išlėkdamas iš aukciono dar spėjo nusipirkti kitų aukciono dalyvių nesudominusią Ramūno Krupausko skulptūrą „Žaltys – mazgas“. Už 1,5 tūkst. Lt įkainotą nikeliu ir variu dengtą plieninę ir žalvarinę skulptūrą jis sumokės daugiau kaip 1,7 tūkst. Lt.

Didžiausia kova tarp aukciono dalyvių užvirė dėl Raimondo Savicko paveikslo „Senamiesčio gatvė“, kuris buvo įkainotas 300 Lt, o nupirktas už 2,2 tūkst. Lt.

Pats R.Savickas aukciono dalyviams pasakojo apie kai kuriuos jam pateiktus menininkų darbus. 

Kariai bus gydomi tėvynėje 

Europarlamentaras P.Auštrevičius 15min.lt yra sakęs, kad už per aukcioną surinktas lėšas galūnių netekę ukrainiečiai kariai bus gydomi ne Lietuvoje, o tėvynėje – taip bus galima padėti daugiau nukentėjusiųjų.

Į Ukrainą vyks chirurgai ir kiti gydytojai iš Lietuvos, jie konsultuos kolegas ukrainiečius. P.Auštrevičius užtikrino, kad pagalba bus teikiama labai skaidriai, bus žinomi konkretūs asmenys, kuriems pirkti protezai.

„Yra daug Ukrainos karių, kuriems reikalinga pagalba, o mes turime daug gerų protezavimo kompanijų, kurios gali padėti. Norime surinkti pinigus ir pagal Ukrainos karo ligoninių gydytojų nurodymus bus atrinkti pacientai, kuriems pagalbos reikia pirmiausiai, kad jie galėtų grįžti į visavertį gyvenimą“, – sakė europarlamentaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min