TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

UNESCO pritarė: esant ginkluotam konfliktui Kernavė turės neliečiamybę

Kernavė
15min.lt skaitytojo Eimanto nuotr. / Kernavė
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Paryžiuje UNESCO būstinėje prasidėjo 6-oji Hagos konvencijos Antrojo protokolo (1999 m.) Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto metu komiteto sesija.

Šioje sesijoje buvo nagrinėjamas Lietuvos prašymas suteikti sustiprintą apsaugą Kernavės archeologinei vietovei, kuri yra įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Lietuvos prašymas buvo patenkintas – Kernavės archeologinei vietovei sustiprintos apsaugos statusas buvo suteiktas visų komiteto narių bendru pritarimu, praneša Krašto apsaugo ministerija.

Sustiprintos apsaugos statusas – nauja apsaugos sistema, kurią numatė Hagos konvencijos Antrasis protokolas (1999 m.). Kadangi Lietuvos prašymas buvo patenkintas, Kernavė bus įtraukta į UNESCO Sustiprintos apsaugos kultūros vertybių sąrašą. Šiuo metu šiame sąraše yra keturios kultūros vertybės iš Italijos ir Kipro.

Lietuvos prašymas suteikti sustiprintą apsaugą karinio konflikto metu išskirtinę kultūrinę vertę turinčiai vertybei, Kernavės archeologinei vietovei, buvo nagrinėjamas antrą kartą, pernai vykusioje Komiteto sesijoje toks statusas nebuvo suteiktas dėl nepakankamo teisinio reglamentavimo. Dėl to šiais metais buvo priimta keletas teisės aktų pakeitimų.

Be Lietuvos, šioje komiteto sesijoje dar buvo nagrinėjamas Azerbaidžano prašymas suteikti sustiprintą apsaugą dviem objektams, bet jis nebuvo patenkintas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min