TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Unikalus „Popėjos karūnavimas“

Savaitgalį teatre bus galima išvysti unikalią premjerą „Popėjos karūnavimas“.
Teatro nuotr. / Savaitgalį teatre bus galima išvysti unikalią premjerą „Popėjos karūnavimas“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos muzikinis teatras rengiasi unikaliai premjerai. Šeštadienį ir sekmadienį rampos šviesą išvys Claudio Monteverdi opera „Popėjos karūnavimas“.

„Popėjos karūnavimą“ statė tarptautinė komanda – Šveicarijoje gyvenanti, Bazelio operoje dirbanti režisierė Jūratė Vansk, su šiuo veikalu debiutuosianti Lietuvoje. Muzikos vadovas ir dirigentas – Andris Veismanis iš Latvijos nacionalinės operos.

Iš kitų „Popėjos karūnavimo“ pastatymų klaipėdietiškasis išsiskirs senovinių šokių scenomis, mat teatre vyksta renesanso ir baroko šokių mokymų programa, paskatinusi režisierę praturtinti pastatymą. Choreografiją sukūrė Virginija Jašinskienė. Pagrindinius vaidmenis kuria Eglė Bagdonavičiūtė-Chisiu, gyvenanti Rumunijoje. Ji – Popėja. Nerono partiją atliks Andrejus Kalinovas, senovinės muzikos atlikimo subtilybes studijuojantis Grace (Austrija).

Dainuos italų kalba

Neronas domėjosi vien muzika, žirgų lenktynėmis ir orgijomis. Romėnai jį vadino tironu, nes kiekvieną, nepaklususį jo valiai, nužudydavo.
Pirmą kartą Lietuvoje statoma C.Monteverdi opera „Popėjos karūnavimas“ bus atliekama originalo, italų kalba. Spektaklio režisierė J.Vansk artėjant premjerai neslėpė: „Džiaugiuosi, kad ši opera atkeliavo į muzikinį teatrą, nes ji – ypatinga muzikinio pasaulio puošmena“.

Pasak dirigento Andrio Veismanio, „Popėjos karūnavime“ regimas brandusis C.Monteverdi. „Kompozitorius atskleidė nebūdingus tų laikų kūrybai psichologinius santykius tarp personažų. Manau, kad tai viena iš priežasčių, kodėl jis pasirinko ne antikinį mitą ar legendą, o realiai gyvenusio Nerono ir Popėjos meilės istoriją“, – sakė jis.

Tirono istorija

Neronas – paskutinysis iš Julijų Klaudijų dinastijos, gyveno 37–68 m. po Kr., o Romos imperatoriumi tapo 17-olikos. Ar Neronas mylėjo Popėją, prieš motinos valią pastatęs jai paminklą Forume, Pompėjoje – rūmus, o vestuvių proga karūnavęs? Į šiuos klausimus žiūrovams atsakys muzikinė drama „Popėjos karūnavimas“.

Premjeros pasirodymą Klaipėdos muzikiniame teatre lydi edukacinė programa „Baroko muzikos savaitė“. Penktadienį, 18.30 val. didžiajame ekrane žiūrovai galės pamatyti G.F.Hendelio Baroko epochos operą „Alčina“.

Spektaklio „Popėjos karūnavimas“ premjera Klaipėdos muzikiniame teatre – šeštadienį, 18.30 val., sekmadienį – 17 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min