TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Universiteto kiemelyje vilnys banga

Universiteto bendruomenei bendrovė „Nordsekas“ pasižadėjo padovanoti sporto aikštelę.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Klaipėdos universiteto miestelyje bus atidengta skulptūra.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Rytoj Klaipėdos universiteto miestelyje bus atidengta nauja skulptūra „Banga“, skirta Klaipėdos krašto visuomenės ir politikos veikėjui Martynui Reisgiui atminti.

„Jaučiu, kad ši vieta gyva ir kad čia kažko trūksta“, – pasakojo architektas Gintas Reisgys, M.Reisgio provaikaitis, pristatydamas naujos skulptūros vietą. „Banga“ pastatyta Klaipėdos universiteto miestelyje, šalia Humanitarinių mokslų fakulteto.


Architektas „15min“ pasakojo, kad idėja sukurti „Bangą“ kilo visai netikėtai. „Prisiminiau senelės posakį, kai kalbėdama apie kokį žmogų, ji sakydavo: jis dirba lyg ant bangos“, – pasakojo G.Reisgys.
 

Metalo skulptūra simbolizuos visą Reisgių gyvenimą.  Martynas Reisgys buvo aktyvus visuomenininkas, atstovavo Klaipėdos apskričiai Mažosios Lietuvos tautinėje taryboje, rinko lėšas lietuviškai veiklai plėsti. 1923-iaisiais Klaipėdos krašto sukilimo metu M.Reisgys įsitraukė į sukilėlių Direktoriją, vėliau jai vadovavo.  

Už nuopelnus Lietuvai buvo apdovanotas Gedimino II laipsnio ordinu, Šaulių žvaigžde. Mirė Mauthauseno koncentracijos stovykloje, o jo šeima buvo ištremta į Sibirą.
 

Šeimos atžalos vėliau emigravo į Australiją. Jurgis Reisgys per gyvenimą sukauptą archyvą testamentu paliko Klaipėdos universitetui.  

„Ši skulptūra simbolizuoja mūsų šeimos istorija. Tačiau tai – tik dalelė. Tikiuosi, kad nauja skulptūra studentams primins istoriją“, – sakė M.Reisgio vaikaitė Jūratė Reisgytė.  

Skulptūros bendraautorius – klaipėdietis Vytautas Karčiauskas. Plieno ir juodojo metalo „Banga“ bus natūraliai surūdijusi, apatinė dalis atremta į juodąjį granitą.  Skulptūra bus atidengiama ir pašventinama rytoj, 15 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min