Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Universiteto miestelio plėtra – su kliūtimis

Klaipėdos universiteto miestelis per 5 metus žada gerokai išsiplėsti.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Klaipėdos universiteto miestelis per 5 metus žada gerokai išsiplėsti.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos universiteto miestelis per penkerius ateinančius metus žada nemenką plėtrą, tačiau keblumų kelia nesklandumai dėl žemės.

Plėtros plane numatoma, kad atsiras Mokslo, studijų ir verslo slėnis, bus perkelta dalis fakultetų, pastatyti nauji bendrabučiai. Numatyta, kad tam reikės iki 300 milijonų litų. Tačiau planams įgyvendinti trukdo žemės naudojimo problemos.

Kaip „15min“ sakė universiteto rektorius Vladas Žulkus, prieš trejus metus buvo nutraukta žemės, kurioje yra universiteto miestelis, panaudos sutartis su Klaipėdos viršininko apskrities administracija. Iki šiol ši sutartis nėra atnaujinta. „Tai sudaro sunkumų mums darant detaliojo plano koregavimus ar ruošiant technines užduotis projektams. Nėra taip, kad ši problema visiškai stabdo plėtrą, tačiau apsunkina padėtį“, – sakė V.Žulkus.

Vakar universiteto vadovybė kreipėsi į Klaipėdos viršininko apskrities administraciją, kad ši padėtų išspręsti keblią situaciją. Kaip teigė šios institucijos atstovė Roma Čiarienė, administracija yra pasirengusi padėti išsiaiškinti šį nesklandumą ir surasti tinkamiausią variantą dėl žemės panaudos sutarties. Universiteto miestelis naudojasi apie 24 hektarais žemės.

Žemės panaudos sutartis buvo nutraukta po to, kai kilo nesutarimų dėl kontraversiškai vertinamų „Studlendo“ statybų. Prekybos centras su universiteto auditorijomis yra pastatytas būtent šioje žemėje. Dėl jo dar vyksta teisminiai ginčai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min