Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 25d. 20:33

Universitetų darbuotojams – nemokamos atostogos

Vilniaus universitetas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus universitetas

Vyriausybei sumažinus finansavimą, aukštųjų mokyklų vadovai darbuotojams siūlo imti nemokamų atostogų.

Kaip pranešė LTV Naujienų tarnyba, Vytauto didžiojo universitete (VDU) netrukus prasidės egzaminai, o maždaug trečdalis dėstytojų eina dviejų savaičių nemokamų atostogų. Sprendimą darbuotojams siūlyti nemokamai atostogauti, rektoratas priėmė, nes sumažinus finansavimą, universiteto biudžete trūksta 1,5 mln. litų.

Profsąjungos atstovai sako, darbuotojai kol kas nesiskundžia verčiami atostogauti, tačiau abejoja, ar toks rektorato sprendimas – geriausias.

Nemokamų atostogų taip pat pasiėmęs universiteto rektorius Zigmas Lydeka tikina, kad jei visi darbuotojai pasiprašytų dvi savaites nedirbti, universitetas sutaupytų apie 1 mln. litų.

Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus teigimu, siūlyti darbuotojams imti nemokamų atostogų universitetai turėtų tik kraštutiniu atveju.

„Mane stebina kai kurių kitų aukštųjų mokyklų norai apkarpyti darbo užmokesčio fondus ar siūlyti išeit nemokamų atostogų, kuomet iš specialiųjų lėšų ne viena ir ne dvi aukštosios mokyklos užsidirba netgi daugiau negu valstybė joms skiria iš biudžeto“, – LTV teigė ministras.

Nemokamai atostogauti pedagogams siūlo ir Vilniaus bei Vilniaus Gedimino technikos universitetai. Kauno technologijos universiteto rektorius sako, jų darbuotojams eiti nemokamų atostogų nebus siūloma.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min