Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Uoka: turėjome teisę susitikti su gėjais anoje tvoros pusėje

Seimo narys Kazys Uoka veržiasi pro policininkus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Seimo narys Kazys Uoka veržiasi pro policininkus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo nario teisė susitikti su savo rinkėjais įtvirtinta įstatymais, nesvarbu, kurioje tvoros pusėje jie yra. Todėl policijos pareigūnai, sulaikydami per tvorą perlipusius tautos atstovus, pasielgė neteisėtai, įsitikinęs parlamentaras Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Kazimieras Uoka.

„Žinojau, kad anoje pusėje bus vienas Seimo narys – Marija Aušrinė Pavilionienė, bet kai pamačiau, kad yra ir Rokas Žilinskas, pradėjau galvoti, o kodėl mes esame už aptvaro? Juk mūsų rinkėjų gali būti ir toje, ir anoje pusėje. Mes turime teisę pagal Konstituciją ir visus įstatymus keliauti abiejose pusėse. O kodėl mane čia aptvėrė, kodėl turiu stovėti prie tvoros, prie kurios prijungtas elektros šokas?“ – savo elgesio motyvus aiškino parlamentaras.

15min.lt primena, kad Seimo nariai K.Uoka ir frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Petras Gražulis įtariami riaušių kurstymu per praėjusį šeštadienį Vilniuje vykusias seksualinių mažumų eitynes.

Pasak K.Uokos, nors ir turėjo teisę seksualinių mažumų eitynių metu atsidurti kitapus tvoros, nes „turėjo teisę susitikti su gėjais anoje pusėje“, su P.Gražuliu esą nusprendė „dėl ramybės palaukti tris minutes po renginio pabaigos“.

„Įspėjome pareigūnus, kad tikrai lipsime per tvorą, kai pasibaigs mitingas. Mane labai sujaudino elektros šoko demonstratyvus pajungimas. Matau – policininko ranka demonstratyviai padėta ant mygtuko, stovi ir žiūri į akis, ką tu darysi. Pasijutau taip, kaip Sąjūdžio metais stovėjau įvairiuose mitinguose prieš rusų minias. Tiesiog priėmiau sprendimą čia pat ir tuoj pat. Ir šokome per tą tvorą, ir ėjome pas savo rinkėjus“, – pasakojo K.Uoka.

Be to, tautos atstovas akcentavo, esą policijos buvo sulaikytas neteisėtai. „Jokios teisės neturėjo prie mūsų liestis. Mane tempė šimtą metrų. Aš visaip gėdinau policininkus asmeniškai: „Ar jūs neturite vaikų? Ar jūs norite, kad jūsų vaikai gėjais išaugtų? Susigėdo, apsuko ir aš jų nusikračiau“, – sakė parlamentaras.

„Negalėjome nieko nedaryti“

K.Uoka ne tik piktinosi policijos pareigūnų veiksmais, bet ir pasidalino teorija apie „pasaulinį sąmokslą prieš tradicines vertybes“. „Prieš akis turime Ispanijos pavyzdį, kur visuomenė ne vienerius metus pratinta prie tų paradų. Daug metų pratino, visuomenė atbuko, nieko nedarė, neprotestavo. Paskui gėjų šalininkai patykojo palankios vyriausybės ir įteisino šeimas. Ispanijoje šiandien tai yra oficialios šeimos, turinčios visas šeimos teises. Aš sau nusprendžiau, kad aš nieko nedaryti tą dieną negaliu“, – kalbėjo Seimo narys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min