Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Uostamiesčio meras prašo premjero ištirti Vyriausybės atstovės veiksmus

Buitinių atliekų konteineriai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Buitinių atliekų konteineriai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius kreipėsi į Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių prašydamas įvertinti Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės viešo pasisakymo teisėtumą bei pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimo procedūrą.

Tokį sprendimą uostamiesčio vadovas priėmė po šių metų kovo 1 dienos dienraštyje „Klaipėda“ publikacijoje „Mokestis už šiukšles – su klaustuku“ pateikto K.Vintilaitės pasisakymo.
„Gal ir įžūliai pasakysiu, tačiau gyventojai už atliekų išvežimą galėtų nemokėti, bet pinigus turėtų pasidėti į stalčių“, – teigė ji.

Mero įsitikinimu, tokiais pasisakymais Vyriausybės atstovė iš esmės ragina Klaipėdos miesto gyventojus pažeisti Vietos savivaldos įstatymo 54 straipsnio 2,4 dalis.

Jose nustatyta, kad Savivaldybės tarybos sprendimai, neviršijantys tarybos kompetencijos, privalomi Savivaldybės administracijai, visoms jos teritorijoje esančioms įstaigoms, organizacijoms bei gyventojams.

„Manome, kad tokie K.Vintilaitės vieši pasisakymai vertintini kaip politikavimas ir prieštarauja Savivaldybių administracinės priežiūros įstatyme įtvirtintiems šios institucijos tikslams, menkina Savivaldybės tarybos dalykinę reputaciją, mažina pasitikėjimą Savivaldybės tarybos priimtais teisės aktais, vietos valdžia, suponuoja visuomeninių teisinių santykių nestabilumą, apsunkina ir taip sudėtingą Savivaldybės biudžeto lėšų surinkimą“, – teigiama mero pasirašytame rašte, adresuotame Vyriausybės vadovui.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba 2007 metų kovo 29 dienos sprendimu Nr. T2-80 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ įvedė vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą Klaipėdos mieste, patvirtino šios rinkliavos nuostatus.

Šis sprendimas yra galiojantis. Jo galiojimo Klaipėdos apygardos administracinis teismas savo nutartimi nesustabdė.

„Rinkliava yra mokestis, o mokestį reikia mokėti“, – priminė Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Šarūnas Reikalas. Jis dėkoja klaipėdiečiams, kurie rinkliavą už atliekas mokėjo geriausiai Lietuvoje.

Per pusantrų metų nuo tada, kai ji įsigaliojo, nesurinkta vos 6,4 proc. šio mokesčio.

Analogišką rinkliavą įvedusios Telšių, Šiaulių bei Alytaus savivaldybės negali pasigirti tokiais rezultatais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min