Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 30d. 10:08

Uostamiestį užlies džiazo bangos

Festivalio prodiuseris S.Januška mano, jog šis konkursas — puiki proga pasirodyti ne tik konkursantams, bet ir buvusių festivalių laureatams.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Festivalio prodiuseris S.Januška mano, jog šis konkursas — puiki proga pasirodyti ne tik konkursantams, bet ir buvusių festivalių laureatams.

Kovo 31 – balandžio 3 dienomis į Klaipėdą melomanus sukvies jubiliejinis, jau dešimtasis, tarptautinis džiazo vokalistų konkursas „Jazz Voices-2011“.

Konkurse dalyvaus vieni geriausių vokalinio džiazo atlikėjų iš 15-os šalių: JAV, Australijos, Uzbekijos, Kroatijos ir kitų. Pasak konkurso „Jazz Voices“ prodiuserio Stepo Januškos, konkurse nepaisant šalį užgriuvusių nelaimių neatsisakė dalyvauti ir Japonijos atlikėjai.

Koncertinės programos pagrindą sudarys vokalinis džiazas, tad toks festivalis Lietuvoje alternatyvų neturi. „Nors konkursas vyksta jau dešimtą kartą, nedrąsiai bandome save vadinti festivaliu. Šis festivalis pavasarį padarys įžangą į metų džiazo gyvenimą ir primins, kad Klaipėda – džiazuojantis miestas“, – būsimu renginiu džiaugėsi S.Januška.

Dvi festivalio dienas vyks konkursinė programa, atlikėjai iš peties repetuos kūrinius, kurių natas galbūt matys pirmą kartą gyvenime, o kitas dvi dienas klausytojus džiugins koncertais. Konkurse iš viso pasirodys 18 dalyvių. Pusfinalio koncertuose visi dalyviai atliks po du kūrinius, tad miestiečiai kviečiami pasinaudoti proga išvysti visą džiazo elitą ir palaikyti Lietuvos „nacionalinę rinktinę“, kurią sudarys keturios vokalistės iš mūsų šalies aukštųjų mokyklų. Šios atlikėjos buvo išrinktos  geriausiomis pernai lapkritį vykusioje nacionalinė atrankoje. Konkurso finalo dieną džiazuos komisijos išrinkti 8 geriausi dalyviai, atliksiantys po tris kūrinius.

Konkurso laureatų laukia mecenato „Rimanto Ulevičiaus paramos ir labdaros fondo“ įsteigtas prizinis fondas – 25 tūkst. litų. Pagrindinis prizas – Grand prix – bus 2 tūkst. eurų. Pasak festivalio organizatorių, bilietų kainos „demokratiškos“ – vos 10 litų, kad džiazo ritmai įtrauktų kuo daugiau melomanų. 

Renginio programa:

Ketvirtadienį, kovo 31 d.
Koncertų salė (Šaulių g. 36)
20 val. vokalinio džiazo koncertas. Dalyvauja „Jazz Voices-2008“ Grand Prix laimėtoja Kristina Svolkinaitė ir „Onder Focan quartet“ (Turkija).

Džiazo klubas „Kurpiai“ (Kurpių g. 1a)
22 val. vokalinio džiazo koncertas. Dalyvauja „Sony Jazz Stage-2008“ Grand Prix laimėtoja Raimonda Vaičiūtė ir „Raimonda quintet“ (Lenkija).

Penktadienį, balandžio 1 d.
Koncertų salė
16 val. konkurso pusfinalis. Dalyvauja džiazo dainininkai iš JAV, Japonijos, Australijos, Anglijos, Rusijos, Vokietijos, Belgijos, Norvegijos, Suomijos, Estijos, Lenkijos, Kroatijos, Turkijos, Uzbekijos, Latvijos bei Lietuvos.
20 val. vokalinio kvarteto  „Cappella A”  koncertas.

Džiazo klubas „Kurpiai“
22 val. vokalinio džiazo koncertas. Dalyvauja „Jazz Voices-2008“ Grand Prix laimėtoja Kristina Svolkinaitė ir „Onder Focan quartet“ (Turkija).

Šeštadienį, balandžio 2 d.
Koncertų salė
20 val. vokalinio džiazo koncertas. Dalyvauja „Jazz Voices-2010“ Grand Prix laimėtoja Sarah Ellen Hughes (Didžioji Britanija), „Sony Jazz Stage-2008“ Grand Prix laimėtoja Raimonda Vaičiūtė ir „Raimonda quintet“ (Lenkija).

Džiazo klubas „Kurpiai“
22 val. koncertuos „Jazz Voices-2004“ Grand Prix laimėtoja Kristina Jatautaitė ir grupė „JazzVision“.
Po koncerto – jungtinis pasaulio muzikantų „Super Jury Band“ jam session.

Sekmadienį, balandžio 3 d.
Koncertų salė
16 val. konkurso „Jazz Voices-2011“ finalas.
20 val. „Anne Czichowsky quintet“ (Vokietija) koncertas.
Po koncerto – „Jazz Voices-2011“ rezultatų skelbimas ir apdovanojimai.

Džiazo klubas „Kurpiai“
21.30 val. konkurso „Jazz Voices-2011“ laureatų koncertas.
Vakaro svečiai – grupė „I 4 Combo“ (Klaipėda).

Daugiau apie renginį www.jazzvoices.lt
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min