Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 13d. 06:29

Uostamiestyje šėls „The Swingle Singers“

Pasaulinio garso grupė „The Swingle Singers“ uostamiestyje muzikuos su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojant Maestro Gintarui Rinkevičiui.
Organizatorių nuotr. / Pasaulinio garso grupė „The Swingle Singers“ uostamiestyje muzikuos su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojant Maestro Gintarui Rinkevičiui.
Klaipėdos koncertų salėje jau šį ketvirtadienį vėl koncertuos legendinė britų grupė „The Swingle Singers“.

Jų pasirodymu prasidės naujas Koncertų salės repertuaro koncertų pusmetis. Sulaukę gausių klaipėdiečių aplodismentų 2006 metų festivalyje „Permainų muzika“, šįkart „The Swingle Singers“ muzikuos su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojant Maestro Gintarui Rinkevičiui.

„The Swingle Singers“ grupės, įkurtos amerikiečio Wardo Swingle’o, istorija skaičiuojama jau penktą dešimtmetį, tačiau iš nuotraukų į mus žvelgia jauni ir besišypsantys veidai. Pasikeitė jau kelios dainininkų kartos ir net į Klaipėdą po poros metų pertraukos vėl atvykstančios grupės sudėtyje yra naujų vardų. Apkeliavę beveik visus kontinentus, koncertavę garsiausiose pasaulio scenose talentingi britai pelnytai išgyvena savo šlovės valandas ir gali didžiuotis neabejotinu tarptautiniu pripažinimu.

Jų koncertų programas paprastai sudaro dalis klasikinės muzikos kūrinių, atliekamų su tradiciniu svingavimu, vėliau klausytojai pamaloninami džiazo bei populiarios muzikos aranžuotėmis. „The Swingle Singers“ taip pat atlieka ir modernią šiuolaikinę muziką, kurią specialiai jiems rašo įžymūs dabarties kompozitoriai.

Šios unikalios grupės „prekinis ženklas“ yra ne konkreti sudėtis ar muzikinių kūrinių pasirinkimas, o būtent garsas, kuriuo jie nustebino pasaulį prieš kelis dešimtmečius. „Svingliškas dainavimas“ (angliškai „Swingle Singing“) jau yra tapęs konkrečia dainavimo technika, kurią siekia įvaldyti daugelis vokalistų. Jai būdingas dainavimas arti mikrofono ir be vibrato, instrumentų imitavimas ir ypatingas garso lengvumas – tarsi perregima faktūra.

„The Swingle Singers“ įrašų savo kolekcijoje turi daugelis melomanų. Ši grupė yra pelniusi keletą „Grammy“ apdovanojimų.

Jau keletą metų „The Swingle Singers“ nuolat atvyksta į Lietuvą. Aštuonių vokalistų balsai skamba lyg darnus orkestras ir garso darna bei grožiu „konkuruoja“ su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.

Koncerte Klaipėdoje „The Swingle Singers“ dainuos auksinius savo repertuaro kūrinius, tarp jų – klasikinių Frédérico Chopino, Wolfgango Amadeus Mozarto, Johanno Sebastiano Bacho, Astoro Piazollos kūrinių aranžuotes, Björk, Stingo, kitą populiaresnę muziką bei džiazą. Pritariant orkestrui suskambės A.Disney „Fantasy“ ir Harold Arlen Medley „Over the Rainbow“. Vien tik simfoninis orkestras interpretuos W.A. Mozartą ir A. Piazollą.

Džiugesio, virtuoziškumo ir aistros kupinas koncertas vyks ketvirtadienį, 18 valandą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:00
00:46
00:54

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min