Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 7d. 09:43

Uostas: Jūrininkais rūpinsimės, bet jų kojinių neskalbsime

Jūrininkų centras sukėlė abejonių Klaipėdos uosto direkcijai.
Uosto direkcijos nuotr. / Jūrininkų centras sukėlė abejonių Klaipėdos uosto direkcijai.
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ketina pati pasirūpinti jūrininkais. Iki šiol direkcijai skyrus lėšų tokia paslauga buvo teikiama Jūrininkų centre, tačiau suabejota, ar pinigai naudojami skaidriai.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatyme nustatyta, kad viena iš uosto direkcijos funkcijų yra organizuoti socialinį/buitinį jūrininkų aptarnavimą. Iki šiol jūrininkų aptarnavimo paslaugas teikė Lietuvos jūrininkų sąjungos įkurta viešoji įstaiga  „Tarptautinė jūrininkų konsultavimo misija“ bei 2009 metais įkurta bendrovė Jūrininkų centras. Nebūdama tikra, kad viešoji įstaiga pinigus naudoja skaidriai, direkcija nusprendė jų išvis nebeskirti. Tiek bendrovei, tiek viešajai įstaigai vadovauja tas pats asmuo, Algirdas Grybas. 2006–2009 metais centrui skirta apie 300 tūkst. Lt, 2010 metais – nė lito, o pernai – tik 6 tūkst. Lt.

Kelia įtarimų

„Susisiekimo ministerijai parašėme raštą, kad patys vykdysime šią funkciją. Jei toje karalystėje kažkas negerai, o man atrodo, kad negerai. Seimo nariai gali ir toliau man rašinėti piktus laiškus.  Jei būdamas uosto generaliniu direktoriumi sugalvočiau su draugeliais locmanais įkurti bendrovę ir sutarčiau su uosto kapitonu, kad mano locmanams leistų pavedžioti po uostą laivus, būtų tas pats. Naudodamasis pozicija, naudoji potencialą savo privačiam verslui. Bandykite įsivaizduoti, jei aš tokią aferą sugalvočiau“, – kalbėjo uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, manydamas, kad Jūrininkų centro veikla neskaidri.

Kaip ir numatyta įstatyme, jūrininkams bus suteikiamos ryšio paslaugos, tačiau kojinės nebus skalbiamos, – sakė E.Gentvilas.

Atsisakys tam tikrų paslaugų

Uosto rinkodaros ir administracijos direktorius Artūras Drungilas įsitikinęs, kad jūrininkams pastatas nereikalingas. Pastatas buvo statytas už Tarptautinės jūrininkų misijos pinigus, skyrus milijoną dolerių.

„Nebėra tokių ekipažų laivų po 50–70 žmonių, yra įgulos po maksimum penkiolika žmonių. Įgula maža, kapitonas neišleidžia visų iš laivo, vieną, kitą. Be to, jūrininkui nėra svarbiausia nueiti į kažkokias patalpas, jis eina į parduotuvę, perka lauktuves“, – teigė A.Drungilas.

E.Gentvilas teigė suprantantis, kad jūrininkus aptarnauti būtina, tačiau skeptiškai vertino Jūrininkų centre pardavinėjamus alkoholinius gėrimus.

„Tam pastato nereikia. „Šnapsu“ neprekiausime, teiksime paslaugą, kaip numatyta įstatyme“, – sakė direkcijos vadovas. Jūrininkams nebus teikiamos ir viešbučių paslaugos, anot uosto atstovų, jie turi nakvoti laivuose.

Nemato pažeidimų

Jūrininkų profesinės sąjungos, įkūrusios jūrininkams paslaugas teikiančią viešąją įstaigą pirmininkas Petras Bekėža žiniasklaidai yra sakęs, jog uostas negali pats teikti tokios paslaugos, privalo jas pirkti, kaip perka ir kitas paslaugas – pavyzdžiui, uosto gilinimą.

Anot pirmininko, viešoji įstaiga negali prekiauti alkoholiu, o tokia veiklos rūšis centrui reikalinga, tad pati Jūrininkų profesinė sąjunga apklausos būdu iš trijų bendrovių parinko priklausančią Algirdui Grybui, ši bendrovė pagal panaudos sutartį teikia tokią paslaugą – parduoda kavinėje alkoholį. P.Bekėžos teigimu, direkcija neturėtų painioti dviejų dalykų – galimo privačių interesų tenkinimo ir paslaugų finansavimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min