Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Uoste sulaikytas ukrainiečių laivas

Sunkmečiu uoste perkraunama gerokai mažiau krovinių.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Klaipėdos jūrų uostas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos jūrų uosto administracijos specialistai sulaikė su Ukrainos vėliava plaukiojantį laivą „Dobrush“, gabenantį birius krovinius.

Tokio tipo laivams taikoma išplėstinė patikra nepriklausomai nuo laivo amžiaus. Laivas „Dobrush“ pastatytas 1981 metais. Praėjusį ketvirtadienį atlikę patikrą inspektoriai nustatė 17 trūkumų. Jis buvo sulaikytas  todėl, kad  buvo prakiurę jo gaisro gesinimo vandeniu sistemos vamzdynai, neveikė distancinis kuro siurblių ir ventiliatorių valdymas.
 
Antradienį inspektoriai dar kartą patikrino šį laivą, nurodyti techniniai trūkumai jame buvo pašalinti, tad jam leista išplaukti. Trečiadienį ukrainiečių balkeris paliko Klaipėdos uostą.

Laivas „Dobrush“ kaip neatitinkantis tarptautinių konvencijų reikalavimų pernai buvo sulaikytas Belgijos uoste. Jeigu artimiausiu metu  jis vėl būtų sulaikytas kuriame nors iš Paryžiaus savitarpio memorandumo (toliau MoU) valstybių uoste, jam jau būtų uždrausta įplaukti į Europos Sąjungos ir Paryžiaus MoU šalių uostus. Ukrainos laivai yra juodajame Paryžiaus MoU statistikos sąraše. 

„Dobrush“ – jau antras laivas, šiemet sulaikytas Klaipėdos uoste. Balandį buvo sulaikytas ir 11 parų stovėjo su Maltos vėliava plaukiojantis laivas „Meropa“, kuriam buvo pareikšta 12 pastabų.

Iš viso LSLA inspektoriai šiemet per penkis mėnesius jau patikrino 198 laivus. Per metus jie privalo patikrinti ne mažiau kaip 25 proc. į Lietuvos uostą atplaukiančių laivų. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min