TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Uosto direkcija nebeskirs lėšų Jūrininkų centrui

Jūrininkų centras sukėlė abejonių Klaipėdos uosto direkcijai.
Uosto direkcijos nuotr. / Jūrininkų centras sukėlė abejonių Klaipėdos uosto direkcijai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Uosto direkcija nebūdama tikra, kad Jūrininkų centre įkurtai viešajai įstaigai „Tarptautinė jūrininkų konsultavimo misija“ skiriamos lėšos naudotos skaidriai, nebenumato skirti lėšų šiai viešajai įstaigai.

LR Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatyme nustatyta, kad viena iš Uosto direkcijos funkcijų yra organizuoti socialinį-buitinį jūrininkų aptarnavimą. Įstatymas nedetalizuoja, kaip turėtų būti organizuojamas jūrininkų socialinis-buitinis aptarnavimas, taip pat įstatyme nenustatyta skirti lėšų vienam konkrečiam juridiniam asmeniui.

Registrų centro duomenimis, jūrininkų aptarnavimo paslaugas teikia Jūrininkų centre (Agluonos g. 5, Klaipėda) įkurta VšĮ „Tarptautinė jūrininkų konsultavimo misija“, kuriai per pastaruosius 6 metus (2006–2011) Uosto direkcija skyrė iš viso 300 860,00 Lt. (2010 metais – neskirta nė lito, o 2011 metais – 6 000,00 Lt).

Atkreiptinas dėmesys, kad jūrininkų aptarnavimo paslaugas teikia ne tik „Tarptautinė jūrininkų konsultavimo misija“, bet ir nuo 2009 metų rugsėjo mėnesio įkurtas UAB Jūrininkų centras (VĮ Registrų centro duomenys). Beje, ši uždaroji akcinė bendrovė įkurta pertvarkius Algirdo Grybo individualią įmonę, veikusią nuo 1998 m. liepos 27 d. iki 2009 m. rugsėjo 18 d.

Tiek VšĮ „Tarptautinė jūrininkų konsultavimo misija“, tiek pelno siekiančio juridinio asmens UAB Jūrininkų centro telefono, fakso numeriai ir elektroninio pašto adresai sutampa, abiejų juridinių asmenų direktorius tas pats asmuo – Algirdas Grybas, kuris taip pat yra ir vienintelis UAB Jūrininkų centro akcininkas. Sutampa ir abiejų juridinių asmenų funkcijos, tik UAB Jūrininkų centras dar gali vykdyti „maitinimo ir gėrimų teikimo veiklą“.

Kai Uosto direkcijai tapo žinoma apie tą pačią veiklą vykdančias VšĮ „Tarptautinė jūrininkų konsultavimo misija“ ir UAB Jūrininkų centras, abiejų jų direktorius A. Grybas 2011 m. gruodžio 16 d. atsiuntė raštą, kuriame yra teiginys, jog „Komercinės struktūros ir viešosios įstaigos interesai sunkiai suderinami, kai jiems vadovauja skirtingi vadovai“.

„Kažkas yra negerai A. Grybo karalystėje. Man atrodo, kad jis derina ne VšĮ ir UAB interesus, o savo, kaip VšĮ „Tarptautinė jūrininkų konsultavimo misija“ ir UAB Jūrininkų centro direktoriaus interesus. O jūrininkų interesai lieka tik verkšlenančių straipsnių bei interviu pavadinimuose“, – teigė generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.

Uosto direkcija nebūdama tikra, kad VšĮ „Tarptautinė jūrininkų konsultavimo misija“ skiriamos lėšos naudotos skaidriai, nebenumato skirti lėšų šiai viešajai įstaigai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min