Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

UR ministras: ekonominė krizė įpareigoja ES galvoti apie intensyvesnį bendradarbiavimą su Rytų kaimynėmis

Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, kovo 27-28 dienomis dalyvaujantis neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Čekijoje, su ES diplomatijos vadovais diskutavo apie Rytų partnerystės iniciatyvą, būsimą ES ir JAV viršūnių susitikimą, aptarė Artimųjų Rytų taikos procesą, ES plėtrą, kitus tarptautinės politikos klausimus.

ES užsienio reikalų ministrai pasikeitė nuomonėmis apie Baltarusijos dalyvavimą Rytų partnerystės iniciatyvoje, į kurią ši pakviesta kartu su kitomis penkiomis ES Rytų kaimynėmis – Armėnija, Azerbaidžanu, Gruzija, Moldova ir Ukraina. Rytų partnerystės iniciatyva, pasak ministro V.Ušacko, turėtų tapti efektyviu praktiniu instrumentu, kuris paskatins Baltarusijos suartėjimą su ES ir prisidės prie atviresnės visuomenės kūrimo, žmogaus teisių ir demokratinių principų laikymosi, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.  

Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė, kad ypač svarbu yra tinkamai pasirengti formaliam ES Rytų partnerystės atidarymui, tačiau ne mažiau svarbu yra jau dabar pradėti svarstyti su Rytų kaimynėmis galimus bendradarbiavimo projektus įvairiose srityse.

Ekonominė krizė mus dar labiau įpareigoja galvoti apie intensyvesnį bendradarbiavimą su ES Rytų kaimynėmis, siekiant išlaikyti stabilumą ir energetinį saugumą ES Rytų kaimynystėje. Teigė ministras V.Ušackas.

„Ekonominė krizė mus dar labiau įpareigoja galvoti apie intensyvesnį bendradarbiavimą su ES Rytų kaimynėmis, siekiant išlaikyti stabilumą ir energetinį saugumą ES Rytų kaimynystėje“, – teigė ministras V.Ušackas.

ES užsienio reikalų ministrai taip pat aptarė pasirengimą balandžio 5 dieną Prahoje vyksiančiam ES valstybių vadovų susitikimui su JAV Prezidentu Baracku Obama. Susitikime su naujuoju JAV Prezidentu planuojama aptarti aktualiausius ir strategiškai svarbiausius šių dienų klausimus: ekonominę ir finansinę situaciją, energetinį saugumą ir klimato kaitą, tarptautinės politikos aktualijas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad būsimas ES ir JAV viršūnių susitikimas yra puiki proga naujam pozityviam impulsui Europos ir Amerikos santykiuose.

„ES nori ir gali būti būti stipri JAV partnerė“, – sakė V.Ušackas.

Kalbant apie Artimųjų Rytų taikos procesą, ministras V.Ušackas pažymėjo, kad Lietuva remia dviejų valstybių – Izraelio ir Palestinos, gyvenančių taikoje viena šalia kitos, idėją. Ministras išreiškė įsitikinimą, kad taikos procesas privalo būti tęsiamas ir, kai tik sąlygos leis, kviečia nedelsiant abi puses sėsti už derybų stalo.

„Kokia bebūtų nauja Izraelio Vyriausybės sudėtis, naujoji Vyriausybė turi tęsti derybas dėl Palestinos valstybės įkūrimo“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min