Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

UR ministras ragina įsigyti vyriausybinį lėktuvą (atnaujinta 11.46 val.)

Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvoje vėl atgijo kalbos apie vadinamąjį prezidento ar vyriausybinį lėktuvą, nors finansinio sunkmečio sąlygomis vargu ar valstybės biudžete atsiras lėšų jam įsigyti arba nuomoti.

„Vilniaus diena“ primena, kad prieš kiek daugiau kaip penkiolika metų Lietuva buvo įsigijusi pirmą vyriausybinį lėktuvą. Tai buvo vos devynių vietų „Jet Star-731“, galintis įveikti tik nedidelius atstumus. Už 2,28 mln. JAV dolerių šį lėktuvėlį tuomečiam prezidentui Algirdui Brazauskui įpiršo jo finansinis rėmėjas, verslininkas Simas Velonskis. Dar 170 tūkst. dolerių kainavo lakūnų mokymas.

Tačiau lėktuvas nešė vien nuostolius. Pasirodė, kad jis per mažas skraidinti prezidento ir kitų aukštų pareigūnų vadovaujamoms delegacijoms, todėl valstybiniams ir darbo vizitams šis lėktuvas nebuvo itin dažnai naudojamas.

Todėl 1998 m. „Jet Star“ parduotas už beveik 2 mln. dolerių.

Šiomis dienomis Lietuvoje vėl prabilta apie būtinybę įsigyti „Jet Star“ ar panašaus dydžio vyriausybinį lėktuvą.

Galbūt 2013 metams artėjant situacija bus geresnė ir bus galima svarstyti. Dabar tokie svarstymai tiesiog netelpa galvoje, – teigia Andrius Kubilius.Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas dienraščiui užsiminė: „Reikia pagalvoti apie daug kritikos sulauksiantį, bet būtiną lėktuvo „Jet Star“ įsigijimą."

Pasak ministro, orlaivio ypač reikės 2013 m., kai Lietuva pusmetį pirmininkaus Europos Sąjungai (ES). V.Ušackas įsitikinęs, kad be „Jet Star“ Lietuvos valdžiai kils bėdų dėl susisiekimo su kitomis ES valstybėmis.

Lietuvos atstovams reikės ne tik pirmininkauti daugiau nei 3000 posėdžių Briuselyje ir kituose miestuose, kur yra ES institucijų būstinės, bet ir organizuoti ne mažiau kaip 200 susitikimų savo valstybės teritorijoje.

Be to, ES pirmininkaujančios šalies aukščiausio rango pareigūnai ir diplomatai turi daug važinėti po šalis nares ir kitas valstybes. Tokioms kelionėms esą ir turėtų būti naudojamas lėktuvas „Jet Star“.

Sprendimą dėl lėktuvo įsigijimo gali priimti tik Vyriausybė, pasvėrusi visus „už“ bei „prieš“ ir įvertinusi šalies finansinę padėtį.

Akivaizdu, kad kol tęsiasi finansinis sunkmetis, neverta tikėtis brangių pirkinių. Tačiau V.Ušackas siūlo pagalvoti apie perspektyvą ir jau formuojant kitų metų valstybės biudžetą atskira eilute numatyti lėšų, skiriamų pasirengti pirmininkauti ES.

Įsigyti naująjį „Jet Star“ arba panašaus modelio lėktuvą gali kainuoti nuo 15 iki 25 mln. litų. Jis taip pat gali būti išnuomotas. Tai galėtų atsieiti apie 1,5–2 mln. litų per metus.

Atlikti konkretesnius skaičiavimus, taip pat organizuoti galimą konkursą lėktuvui įsigyti turėtų Susisiekimo ministerija.

Premjerui pakaktų oro baliono (papildyta 11.46 val.)

„Man užtektų oro baliono arba gerų dviračių“, – paklaustas apie valstybinio lėktuvo įsigijimo planus juokavo premjeras Andrius Kubilius. Surimtėjęs jis pabrėžė, kad šiuo metu klausimas dėl lėktuvo įsigijimo nesvarstomas. „Sunku tokius dalykus svarstyti, kai žiūri į biudžetą. Galbūt 2013 metams artėjant situacija bus geresnė ir bus galima svarstyti. Dabar tokie svarstymai tiesiog netelpa galvoje“, – teigė A.Kubilius.

Tačiau jis pripažįsta, kad lėktuvas Lietuvos valdžiai būtų reikalingas – esą reikia dažnai dalyvauti tarptautiniuose renginiuose, o šiuo metu naudojamas karinių oro pajėgų lėktuvas tokiems skrydžiams nepritaikytas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min