Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

UR ministro atsakymai dėl galimo lėšų trūkumo politikų neįtikino, nutarta kreiptis į Valstybės kontrolę

Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) mano, kad būtų tikslinga atlikti valstybinį auditą kai kuriose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienyje, tarp jų – ir ambasadoje Londone, kuriai iki tapdamas užsienio reikalų ministru vadovavo Vygaudas Ušackas.

„Nutarėme kreiptis į Seimo Audito komitetą, kad jis kreiptųsi į Valstybės kontrolę ir paprašytų juos atlikti sisteminį auditą kai kurių Lietuvos diplomatinių atstovių užsienyje, tarp jų – ir mūsų atstovybės Londone“, – trečiadienį po URK posėdžio žurnalistams sakė komiteto pirmininkas Audronius Ažubalis.

Anot jo, komiteto nariams, susipažinusiems su ambasados Londone atlikto vidaus audito medžiaga, vis dėlto „kilo kai kurių klausimų“.

„Sakyti, kad pažeidimas – čia, čia ir čia, negalėčiau, nedrįsčiau taip tvirtinti. Bet komiteto nariams kilo klausimų, kuriuos manome, geriau ištirs profesionalai“, – sakė URK pirmininkas.

Jis teigė negalįs nurodyti, konkrečiai kokių klausimų kilo, nes ant audito išvadų Užsienio reikalų ministerija (URM) yra uždėjusi grifą „ribotam naudojimui“.

A.Ažubalio duomenimis, anksčiau diplomatinių atstovybių vidaus audito medžiagos nebūdavo įslaptinamos.

„Nėra jokių finansinių trūkumų ir jokių nepagrindimų“, – trečiadienį ir Seimo nariams, ir žurnalistams kartojo V.Ušackas.

„Šiuo atveju nežinau, kodėl to imtasi, – svarstė parlamentaras. – Tačiau, kita vertus, komiteto nariai sutarė dėl vieno – kad ateityje toks grifas turėtų būti, bent jau ten, kur kalbama, kokie yra prioritetai leidžiant reprezentacines lėšas, kur atskleidžiamas mūsų diplomatinio darbo mechanizmas. Tai neturėtų būti prieinama užsienio specialiosioms tarnyboms. Tačiau pats auditas ir pinigų skaičius sąskaitoje, ir pinigų kasoje atitikimas išlaidų orderiams, dokumentams turi būti viešas prieinamas, skaidrus ir visiems matomas.“

Šiuo atveju viešai neprieinama ir tokia informacija.

Tuo metu V.Ušackas žurnalistams tvirtino, kad vidaus auditų medžiagos visuomet buvo riboto naudojimo, tai esą normali tarptautinė praktika. „Diplomatinė tarnyba atlieka specialias funkcijas kitoje šalyje. Ji atlieka specifinį darbą. Paviešinus tą informaciją gali būti pažeidžiami tam tikri asmenys arba mūsų nacionaliniai interesai“, – UR ministras aiškino, kodėl audito išvados negali būti žinomos visuomenei.

V.Ušackas jau kurį laiką priverstas aiškintis dėl viešai pasirodžiusios informacijos, jog atlikus patikrinimą ambasadoje Londone už praėjusius metus neva aptikta apie 87 tūkst. svarų išlaidų, nepagrįstų dokumentais.

Ministras kategoriškai tai neigia. „Nėra jokių finansinių trūkumų ir jokių nepagrindimų“, – trečiadienį ir Seimo nariams, ir žurnalistams kartojo V.Ušackas.

Anot A.Ažubalio, finansinių nesusipratimų Lietuvos diplomatinėse atstovybėse gali kilti ir dėl objektyvių priežasčių. Mat vos keliose ambasadose dirba profesionalūs finansininkai, daugeliu atveju šį darbą atlieka diplomatai. Be to, skirtingose valstybėse reikalaujama ir pateikiami skirtingi finansinės atskaitomybės dokumentai.

V.Ušackas teigė pats esąs suinteresuotas paneigti visus šešėlius ir kaltinimus, todėl galimas Valstybės kontrolės auditas jo negąsdina.

Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento laikinoji direktorė Orijana Jakimauskienė BNS sakė, kad kontrolieriai nevertins URM jiems pateiktos audito medžiagos. Tačiau jau netrukus kontrolieriai baigs savo URM finansinį auditą, o šią savaitę pradės veiklos auditą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min