Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Urbanistiniame forume: kompleksinio modernizavimo ir Šiaulių plėtros vizijos

Šiauliai - seniau ir dabar
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiauliai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lapkričio 27 dieną Šiauliuose įvyks 8-asis urbanistinis forumas, šį kartą jame didžiausią dėmesį nuspręsta skirti kompleksiniam šalies miestų modernizavimui. Šiaulių meras Justinas Sartauskas džiaugėsi, kad urbanistinis forumas šiemet aplankys būtent jo miestą, anot mero – tai ne tik galimybė surengti puikų renginį, bet ir su geriausiais šalies bei užsienio ekspertais pagvildenti ir pačių Šiaulių plėtros vizijas. Vienas iš renginyje dalyvausiančių architektų Mindaugas Pakalnis teigė, kad jau tradicija tapęs metų gale rengiamas urbanistinis forumas suteikia progą su kolegomis, įvairių sričių specialistais pasidalinti tuo, kas nuveikta per metus, ir padiskutuoti apie urbanistikos naujoves.

Šiauliuose vyksiantį renginį Aplinkos ministerija organizuoja kartu su Šiaulių miesto savivaldybe bei Šiaulių universitetu. Urbanistiniame forume pranešimus skaitys ne tik geriausi šalies urbanistai, bet ir svečiai iš Nyderlandų bei Švedijos – Peteris de Leeuwas ir Andersas Siverssonas.

Galimybė Šiauliams

Šių metų urbanistinio forumo pagrindinė kryptis – kompleksinis Lietuvos miestų modernizavimas. Tačiau renginį priimantys Šiauliai pasirūpino tuo, kad forumas nebūtų tik dalinimasis teorinėmis žiniomis, ir urbanistams bei architektams pasiūlys praktinę užduotį.

Šalies urbanistikos specialistai bus supažindinti su Šiaulių plėtros vizijomis, o kūrybinėse dirbtuvėse galės pateikti savo idėjas, pasiūlymus ir komentarus. „Iš pradžių nuvešime urbanistus į šiuo metu prioritetinę Šiaulių plėtros teritoriją, kurią dabar valome, ketiname ten statyti meno inkubatorių ir norime padaryti ją rekreacine zona. Apsižvalgysime po vietas, kad urbanistai susipažintų su teritorija ne tik iš nuotraukų. O vėliau, jau pačiame forume, generuosime galimų teritorijos konversijų idėjas“, – kalbėjo Šiaulų meras.

J.Sartauskas teigė, kad miestui tai bus labai naudinga – tai galimybė gauti gerų patarimų iš geriausių šios srities ekspertų. „Labai įdomu pamatyti, kaip mums rūpimų teritorijų plėtra atrodo urbanistų akimis.“

„Labai įdomu pamatyti, kaip mums rūpimų teritorijų plėtra atrodo urbanistų akimis“, – kalbėjo J.Sartauskas.

Idėją į urbanistino forumo programą įtraukti ir kūrybines dirbtuves Šiauliai pasiūlė pirmieji – iki šiol vykusiuose forumuose to nebuvo. „Tai – puiki mintis. Nors forume skaitomi pranešimai ir įdomūs, tačiau kūrybinės dirbtuvės paįvairins visą renginį“, – naujovę teigiamai vertino vienas iš forume dalyvausiančių architektų M.Pakalnis.

Pasidalinti naujovėmis

M.Pakalnis teigė, kad urbanistinių renginių per metus vyksta ne vienas, tačiau šį urbanistinį forumą galima pavadinti kitokiu: „Jis rengiamas metų gale ir jį galima pavadinti lyg reziumuojančiu visus metus. Susitinka geriausi šalies įvairių sričių specialistai, smagu pasikalbėti apie tai, kas nuveikta per metus, padiskutuoti apie urbanistikos naujoves.“

Architektas pabrėžė tai, kad urbanistinis forumas ir kilo iš poreikio bendrauti, visiems kartu susėsti aptarti problemas, sprendimo būdus. „Pirmieji urbanistiniai forumai vyko Vilniuje, po to jį pradėjo rengti didžiuosiuose šalies miestuose. Sostinėje architektų, kitų specialistų, manau, pakanka, o kituose miestuose neretai jų trūksta. Taigi urbanistinis forumas tampa savotiška galimybe miestui išgirsti nuomonę apie jo plėtrą, pasisemti idėjų, gauti patarimų, o vėliau pasirinkti vieną iš priimtiniausių plėtros scenarijų“, – apie forumo naudą kalbėjo architektas.

Į aštuntąjį urbanistinį forumą kviečiami valstybės ir savivaldybių institucijų atsakingi darbuotojai, architektai, teritorijų planavimo, nekilnojamojo turto ir statybos specialistai, projektuotojai, mokslo ir verslo, suinteresuotų visuomeninių organizacijų atstovai. Planuojama, kad forumo dalyvių skaičius sieks 200.

Aplinkos ministerija primena, kad racionalus teritorijų planavimas užtikrina darnią miestų vystymąsi. Nevaldoma miestų plėtra anksčiau ar vėliau virsta chaotiška miestų drieka, kuri gali pakenkti ne tik žmonių gyvenimo kokybei, bet ir gamtai bei kultūros paveldo teritorijoms. Tik vadovaujantis racionaliais miestų plėtros principais galima užtikrinti ir žmonių, ir gamtos gerovę.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min