Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

URM griežtai smerkia paliaubų pažeidimus Rytų Ukrainoje, kai buvo apšaudyta TRKK būstinė

Per apšaudymus Donecke žuvo mažiausiai 10 žmonių
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Per apšaudymus Donecke žuvo mažiausiai 10 žmonių
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia spalio 2 dieną vykusį Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (TRKK) būstinės Donecke apšaudymą ir reiškia nuoširdžią užuojautą per šį incidentą tragiškai žuvusio TRKK darbuotojo šeimai ir artimiesiems.

Taip pat griežtai smerkiame pastarosiomis dienomis suintensyvėjusius paliaubų pažeidimus, pareikalavusius naujų aukų. Atsakingi už šiuos nusikaltimus turi būti išaiškinti ir patraukti atsakomybėn.

Raginame visas konflikto šalis griežtai laikytis paliaubų ir įgyvendinti rugsėjo 5 dienos Minsko protokole sutartas priemones. Pabrėžiame, kad paliaubos neturi būti naudojamos separatistų kontroliuojamos teritorijos plėtimui. Apgailestaujame, kad nepaisant susitarimų dėl paliaubų ir tarptautinės bendruomenės pastangų ieškant taikių konflikto sprendimo būdų, Rusija nesiima ryžtingų priemonių ir konkrečių žingsnių, atitraukiant karines pajėgas ir ginkluotę iš Rytų Ukrainos ir Krymo, grąžinant Ukrainos sienų kontrolę į jos pasieniečių rankas, paleidžiant įkaitus, nutraukiant bet kokias provokacijas.

Užsienio reikalų ministerija dar kartą reiškia pagarbą žmonėms, kurie rizikuodami savo gyvybėmis atlieka taikią profesinę pareigą ginkluotų konfliktų zonose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min