Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 26, 14:49 Atnaujinta 2021 02 26, 18:25

URM: įvykdyta informacinė ataka prieš Lietuvos–Lenkijos santykius ir NATO karius

Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad vasario 26 dieną buvo įvykdyta informacinė ataka prieš Lietuvos–Lenkijos santykius ir NATO karius. Melagingo pranešimo, kuris trumpai buvo pasirodęs viename iš lenkiškų portalų, taikiniu tapo Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Lenkijos politinė vadovybė bei JAV kariai, rašoma pranešime spaudai.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija, reaguodama į šį dezinformacinį išpuolį, bendradarbiauja su Lenkijos kolegomis.

Užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį į pastaruoju metu suintensyvėjusias informacines bei kibernetines-informacines atakas, kuriomis siekiama pakenkti draugiškiems Lietuvos–Lenkijos santykiams ir kiršinti lietuvių ir lenkų tautas.

Informacinės atakos pranešime, išplatintame įsilaužus į naujienų portalą „Tygodnik Solidarność“, buvo skelbiama, kad Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda kartu su Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu naudojosi prostitutės paslaugomis.

Portalo „Tygodnik Solidarność“ ekrano nuotr. /Informacinė ataka prieš A.Dudą ir G.Landsbergį
Portalo „Tygodnik Solidarność“ ekrano nuotr. /Informacinė ataka prieš A.Dudą ir G.Landsbergį

Straipsnio imitacijoje nurodyta, kad minėtoji moteris, be prostitucijos, dar dirba Lenkijos karinėse pajėgose ir dažnai „kviečiama“ dalyvauti tarptautiniuose susitikimuose su įvairiais aukščiausio rango pareigūnais.

Lenkijoje gyvenantis ir vienai aktyviausių nevyriausybinių organizacijų „Instytut Spraw Publicznych“ vadovaujantis Jacekas Kucharczykas 15min papasakojo, kad dezinformacija nespėjo pasklisti Lenkijos viduje.

„Straipsnis „Tygodnik Solidarność“ pasirodė labai trumpai, jis iškart buvo pašalintas. Nors toje melagingoje publikacijoje neva cituojami aukščiausi Lenkijos pareigūnai, neradau jokių užuominų apie tai kitose žiniasklaidos priemonėse“, – pasakojo J.Kucharczykas.

Visuomenininko teigimu, straipsnis nespėjo išplisti socialiniuose tinkluose – paieškojus, galima aptikti tik kelias užuominas apie tai „Twitter“ tinkle. Iš „Facebook“ visos užuominos apie šią dezinformaciją buvo nedelsiant pašalintos.

Anot pašnekovo, naujienų portalas, kuriame buvo patalpinta dezinformacija – dalis Lenkijos provalstybinės žiniasklaidos, tačiau nėra stipriausias žaidėjas rinkoje.

„Šį naujienų portalą skaito tikrai nedaug žmonių. Jis laikomas marginaliu. Nemanau, kad net provaldiškai nusiteikę Lenkijos piliečiai laikytų jį rimtu šaltiniu“, – pasakojo J.Kucharczykas.

Seimo kanceliarija penktadienio vakarą informavo, kad melaginga informacija buvo platinama pasinaudojus parlamentarės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narės Aušrinės Noreikienės vardu, į jos pašto dėžutę ar kompiuterį įsilaužta nebuvo.

„Seimo kanceliarija informuoja, kad į Seimo narės pašto dėžutę ar kompiuterį įsilaužta nebuvo. Informacinės atakos organizatoriai pasinaudojo Seimo narės vardu, neteisėtai nurodydami jos elektroninio pašto adresą, kaip šių laiškų siuntėją“, – teigia Seimo kanceliarijos komunikacijos atstovai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min