Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 17d. 20:18

URM: Lietuva ir Didžioji Britanija – glaudžiai bendradarbiaujančios partnerės

Viceministrų susitikimas su Didžiosios Britanijos verslo sekretoriumi
URM nuotr. / Viceministrų susitikimas su Didžiosios Britanijos verslo sekretoriumi

Užsienio reikalų viceministrai Egidijus Meilūnas ir Vytautas Leškevičius balandžio 17 dieną su Jungtinės Karalystės verslo, inovacijų ir kvalifikacijos valstybės sekretoriumi Vince‘u Cable‘u aptarė padėtį Europos Sąjungos vidaus rinkoje, derybas dėl naujo ES daugiamečio biudžeto, Jungtinės Karalystės, Šiaurės ir Baltijos valstybių regioninio bendradarbiavimo galimybes.

Užsienio reikalų ministerijoje surengtame susitikime konstatuota, kad Lietuva ir Jungtinė Karalystė yra glaudžiai bendradarbiaujančios partnerės Europos Sąjungoje, šalys reguliariai diskutuoja ir koordinuoja savo pozicijas svarbiausiais darbotvarkės klausimais.

Be to, pažymėtas didėjantis Jungtinės Karalystės dėmesys Šiaurės ir Baltijos šalių regionui. Susitikime sutarta ir toliau aktyviai plėtoti regiono šalių bendradarbiavimą.

Tarp svarbiausių Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pareigūnų aptartų temų – ES vidaus rinkos veikimas ir galimybės jį gerinti, derybos dėl ES 2014-2020 m. finansinės perspektyvos.

V. Leškevičius atkreipė V.Cable‘o dėmesį į Lietuvos susirūpinimą dėl tinkamo Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimo užtikrinimo.

Jungtinės Karalystės delegacijai taip pat pristatytas Lietuvos pasirengimas 2013 m. pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai, aptartos preliminarios prioritetinės pirmininkavimo sritys.

E.Meilūnas su Jungtinės Karalystės pareigūnu taip pat aptarė šiuo metu vykstančias ES derybas su trečiosiomis šalimis dėl prekybos liberalizavimo. Viceministras pabrėžė abipusiškumo principo užtikrinimo svarbą šiose derybose siekiant užtikrinti lygias galimybes konkuruoti Europos Sąjungos eksportuotojams.

Aukštas Jungtinės Karalystės pareigūnas į Vilnių atvyko ūkio ministro Rimanto Žyliaus kvietimu dalyvauti už reformas pasisakančių 15 Europos Sąjungos šalių vienminčių darbo grupės susitikime, kurio tikslas – sutarti dėl svarbiausių priemonių, skirtų tobulinti ES vidaus rinkos funkcionavimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min