Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

URM nesutinka su lenkų nuogąstavimais, kad Lietuva nesilaiko tarptautinių sutarčių saugant tautinių mažumų teises

Audronius Ažubalis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Audronius Ažubalis
Šaltinis: BNS
0
A A

Užsienio reikalų ministerija (URM) nesutinka su Lietuvos lenkų išsakytais nuogąstavimais, kad šalis nesilaiko tarptautinių sutarčių ir konvencijų tautinių mažumų apsaugos srityje.

Pasak ministerijos pranešimo, tokia pozicija buvo išdėstyta ministerijos rašte, kurį pirmadienį įvykusiame susitikime Lietuvos lenkų sąjungos (LLS) atstovams įteikė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

Ministras kvietė vietos Lietuvos lenkų atstovus nuoširdžiam ir atviram dialogui bei patikino, kad visuomet kelia ir kels klausimus, kaip pagerinti galimybes tautinių bendrijų atstovams puoselėti savo gimtąją kalbą, kultūrą ir papročius, socialinę ir ekonominę būklę.

„Noriu atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad Lietuva nėra sulaukusi nė vieno jokios tarptautinės organizacijos ar teismo vertinimo, kad būtų nusižengta kokiems nors tarptautiniams įsipareigojimams“, – teigiama A.Ažubalio pasirašytame rašte LLS.

„Visuomet pasisakau už dialogo su visomis tautinėmis bendrijomis plėtrą. Nes mes visi – Lietuvos piliečiai. Vyriausybė neabejotinai turi dėti daugiau pastangų plėtoti racionaliam, argumentais paremtam dialogui“, – URM pranešime cituojamas užsienio reikalų ministras.

Anot ministerijos, susitikime taip pat dalyvavo Kultūros ministerijos Tautinių mažumų reikalų skyriaus vedėjas Kastytis Minkauskas bei švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. Pokalbio metu, be kita ko, buvo aptarti naujausi Vyriausybės priimti nutarimai ir poįstatyminiai aktai, palengvinsiantys tautinių bendrijų atstovų mokymąsi ir švietimo organizavimą tautinių bendrijų mokyklose.

Lietuvos lenkai nori, kad lietuviškuose pasuose būtų įteisinta originali pavardžių rašyba, tarp dažniausiai jų keliamų klausimų taip pat yra vietovardžių rašybos lenkų kalba bei žemės grąžinimo klausimai. Pastaruoju metu Lietuvos lenkų atstovai daugiausia kalbėjo apie jų tautinę mažumą esą diskriminuojantį naująjį Švietimo įstatymą.

Praėjusią savaitę dienraštyje „Lietuvos rytas“ paskelbtame interviu Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis sakė, jog lietuviai neišsprendė nė vienos iš lenkų per pastaruosius 20 metų keliamų problemų, todėl Lenkija yra nusivylusi.

Tuo metu A.Ažubalis kalbėdamas Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų suvažiavime pabrėžė, kad diskusijos dėl lenkų tautinės mažumos padėties yra ne užsienio, o Lietuvos vidaus politikos reikalas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min