Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

URM paaiškino motyvus, kodėl Lietuva balsavo prieš Palestinos narystę UNESCO

Palestiniečiai reikalauja, kad JT pripažintų jų valstybę
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Palestina triumfuoja, tapusi UNESCO nare
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) išplatino pranešimą, kuriame aiškina, kodėl mūsų šalis pirmadienį balsavo prieš Palestinos narystę Jungtinių Tautų (JT) Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje (UNESCO).

UNESCO  pirmadienį per balsavimą suteikė palestiniečiams visateisę narystę šioje 193 nares turinčioje agentūroje. Lietuva tapo viena iš vos 14 valstybių, pasisakiusių prieš Palestinos narystę UNESCO. Už Palestinos priėmimą, kuriam labiausiai priešinosi JAV ir Izraelis, balsavo 107 šalys, o 52 susilaikė.

Trečiadienį URM išplatintame pranešime skelbiama, kad „Palestinos statuso tarptautinėse organizacijose klausimu Lietuva nuosekliai siekia ir sieks vieningos ES pozicijos. Šįkart jos nepavykus pasiekti, kartu su ES narėmis Vokietija, Švedija, Čekija ir Nyderlandais išsakėme nacionalinę poziciją“.

„Lietuva laikosi pozicijos, kad Palestinos prašymas tapti visaverte UNESCO nare yra ankstyvas, – rašoma pranešime spaudai. – Tai vargiai prisidės prie spartesnio Palestinos klausimo sureguliavimo. Šis žingsnis veikiau apsunkins tarptautines pastangas sparčiau pasiekti visoms regiono partnerėms priimtiną, regiono taiką ir ilgalaikį stabilumą užtikrinsiantį sprendimą. Be to, jis politiškai ir finansiškai susilpnins pačią UNESCO. Lietuva rėmė ir rems dviejų valstybių sambūviu pagrįstą sprendimą, kurio pagrindu taikiai ir saugiai viena šalia kitos egzistuotų Izraelio valstybė ir nepriklausoma demokratinė Palestinos valstybė.“

URM pabrėžė, kad Lietuva kasmet vykdo bent vieną vystomojo bendradarbiavimo projektą su Palestina savivaldos gebėjimų stiprinimo, nevyriausybinių organizacijų plėtros ir kitose srityse.

„Formuluodami koordinuotą nacionalinę poziciją, remiamės politinės logikos, principingumo, nuoseklumo, pragmatizmo prielaidomis bei šalies strateginių ir saugumo interesų suvokimu“, – Lietuvos oficialiąją poziciją išsakė URM.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min