15min be reklamos
2017 01 04, 18:52

URM paskyrė ambasadorių ypatingiems pavedimams, dirbsiantį Astravo AE klausimais

Užsienio reikalų ministerija sausio 4 dieną paskyrė diplomatą Darių Degutį ambasadoriumi ypatingiems pavedimams darbui Astravo atominės elektrinės (AE) klausimais.
Darius Degutis
Darius Degutis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pareigybė sukurta siekiant stiprinti atsakingų Lietuvos institucijų pozicijas ir veiksmų koordinaciją nacionaliniu ir tarptautiniu mastu Baltarusijos (AE) projekto atžvilgiu, rašoma URM pranešime spaudai.

D.Degutis teiks pasiūlymus formuojant Lietuvos poziciją dėl Astravo AE projekto branduolinės saugos ir aplinkosaugos problemų, teiks pasiūlymus dėl Lietuvos veiksmų ir priemonių, dėl situacijos pristatymo nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniu mastu, prisidės koordinuojant Lietuvos institucijų veiksmus.

Ambasadorius taip pat pristatys Lietuvos poziciją ir telks tarptautinės bendruomenės paramą, bendradarbiaus ir keisis informacija su visomis už branduolinę, radiacinę saugą ir aplinkosauginius aspektus atsakingomis šalies ir užsienio institucijomis, vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, parlamentais.

Skirti ambasadorių ypatingiems pavedimams darbui Astravo AE klausimais nuspręsta sausio 3 dieną surengtame Lietuvos užsienio reikalų, aplinkos ir energetikos ministrų susitikime.

D.Degutis Užsienio reikalų ministerijoje dirba nuo 1991 metų. Jis yra dirbęs Lietuvos diplomatinėse atstovybės Danijoje ir JAV, taip pat yra buvęs Lietuvos ambasadoriumi Lenkijoje ir Izraelyje.

Nuo 2014 m. rugpjūčio D.Degutis užėmė Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento ambasadoriaus ypatingiems pavedimams pareigas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min