15min be reklamos
Publikuota 2022 01 06, 09:46 Atnaujinta 2022 01 06, 17:48

URM primygtinai rekomenduoja nevykti į Kazachstaną, esantiems ten – vengti viešų vietų

Užsienio reikalų ministerija (URM) dėl neramumų Kazachstane primygtinai rekomenduoja į šią šalį nevykti, o ten esantiems lietuviams – vengti viešų vietų.
Kazachstanas
Kazachstanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tokios rekomendacijos paskelbtos dėl kai kuriuose šalies miestuose kilusių neramumų, išaugusių į protestus ir susirėmimus su policija bei iki sausio 19 dienos įvestos nepaprastosios padėties bei komendanto valandos, rašoma trečiadienį paskelbtoje informacijoje.

Joje taip pat rekomenduojama šalyje esantiems lietuviams vengti viešų vietų, imtis saugumo priemonių.

„Esantiems šalyje rekomenduojama laikytis įvestų ribojimų, vengti viešų vietų, kuriose vyksta mitingai, protesto akcijos, didesni žmonių susibūrimai, pagal galimybes sekti aktualijas, vadovautis viešomis vietos teisėsaugos institucijų rekomendacijomis, imtis visų kitų atsargumo priemonių“, – rašoma rekomendacijoje.

URM taip pat siūlo apie savo buvimo vietą informuoti artimuosius.

Dėl kilusių neramumų ir techninių ryšio apribojimų Lietuvos ambasada Kazachstane ir Generalinis konsulatas Almatoje šiuo metu teikia tik konsulinę pagalbą Lietuvos piliečiams. Konsulinės paslaugos užsienio piliečiams (vizų prašymų nagrinėjimas) sustabdytos iki atskiro pranešimo.

Užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį, kad, nors formalių apribojimų krovinių tranzitui per Kazachstaną kol kas nėra, neatmestina galimybė, jog dėl įvestų judėjimo apribojimų šalies teritorijoje ir sustiprintos kontrolės pervežimai automobilių transportu artimiausiomis dienomis gali būti apsunkinti.

Prireikus skubios konsulinės pagalbos, rekomenduojama kreiptis į Lietuvos ambasadą Nur Sultane arba Lietuvos generalinį konsulatą Almatoje, kurių kontaktus galima rasti čia.

Užsienio reikalų ministerija siūlo Kazachstane esantiems Lietuvos piliečiams užsiregistruoti užpildant anketą kad prireikus ministerija galėtų su jais susisiekti.

Taip pat, nepavykus susisiekti su Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis Kazachstane, šalyje esantys Lietuvos piliečiai dėl konsulinės pagalbos gali kreiptis el. paštu kazachstanas@urm.lt bei visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +370 5 236 2444.

Dėl suskystintų dujų kainų augimo savaitgalį Žanaozeno mieste kilę protestai išplito ir peraugo į masinius neramumus, susirėmimus su policija, valstybinių įstaigų pastatų šturmą.

Tai – didžiausias iššūkis autoritarinei Kazachstano valdžiai per kelis dešimtmečius.

Ketvirtadienį į šalį „taikos palaikymo pajėgas“ pranešė siunčianti Rusija po to, kai tokios pagalbos paprašė Kazachstano valdžia, kreipusis į Maskvos vadovaujamą Kolektyvinio saugumo sutarties organizaciją, vienijančią šešias buvusias sovietines šalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min