Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 29, 14:04 Atnaujinta 2022 09 29, 16:16

URM rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Rusiją, o joje esantiems – išvykti

Rusijai paskelbus dalinę mobilizaciją, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Rusiją, o esantiems Rusijos teritorijoje – išvykti iš šalies.
Mobilizuoti Rusijos rezervistai
Mobilizuoti Rusijos rezervistai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Manome, kad situacija po mobilizacijos paskelbimo pasikeitė, ten esantiems žmonėms, kurie turi arba dvigubą pilietybę, arba Lietuvos pilietybę, kyla papildomas pavojus“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Pasak ministro, toks sprendimas priimtas atsižvelgus į Lietuvos partnerių ir Rusijoje esančių diplomatų rekomendacijas.

Taip pat įspėjame, kad dėl neišprovokuotos ir nepagrįstos Rusijos karinių pajėgų invazijos į Ukrainą, neatmestinas Lietuvos piliečių persekiojimas, sulaikymas. Situacija dinamiškai keičiasi, todėl prašome išlikti budriems viešose vietose, vengti masinių renginių, nuolat sekti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos ambasados Rusijoje, Maskvoje, skelbiamą informaciją.

Taip pat primename, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444, el. paštu pilieciai@urm.lt.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min