Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 22d. 19:31

URM sveikina rinkimuose balsavusius Sakartvelo žmones, bet atkreipia dėmesį į pažeidimus

Sakartvelas
123RF.com nuotr. / Sakartvelas

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) sveikina Sakartvelo rinkimuose balsavusius žmones, bet atkreipia dėmesį į pažeidimus.

Šeštadienį Sakartvele vyko antrasis parlamento rinkimų turas, tačiau naujame parlamente atsisakanti dirbti opozicija šiuos balsavimus boikotavo.

URM sekmadienį paskelbė pareiškimą, kuriuo sveikina Sakartvelo žmones, „išreiškusius valią parlamento rinkimuose, vykusiuose pagal atnaujintą rinkimų sistemą, kuri suteikia galimybę platesniam politinių jėgų spektrui būti atstovaujamam naujos kadencijos parlamente“.

Visos opozicinės partijos spalio 31 dieną vykusius parlamento rinkimus laiko suklastotais ir rengia masinius protestus, ragindamos visuotinį balsavimą pakartoti.

„Remiantis tarptautinių stebėtojų vertinimu, rinkimų procesas turėjo trūkumų ir pažeidimų, kuriuos kviečiame išnagrinėti. Tai svarbu ne tik siekiant išsklaidyti abejones šiuose rinkimuose, bet ir užtikrinti rinkimų proceso skaidrumą ateityje“, – situacija vertinama URM pareiškime.

Jame teigiama, kad „atviras ir skaidrus politinis dialogas yra svarbus konstruktyvių sprendimų paieškai, tarpusavio pasitikėjimui bei politikų darbui Parlamente“.

„Parlamentas yra pagrindinė bet kurios demokratinės valstybės politinių diskusijų ir sprendimų priėmimo institucija, tad tikimės efektyviai veikiančio parlamento ir vyriausybės, gebančių priimti žmonių interesus atitinkančius sprendimus tiek dėl pastarojo meto iššūkių, tiek dėl Europos Sąjungos ir Sakartvelo Asociacijos susitarimą įgyvendinančių reformų“, – sakoma pareiškime.

Jame teigiama, kad Lietuva „neabejinga laisvo, nepriklausomo ir demokratiško Sakartvelo ateičiai“. „Tęsime glaudų bendradarbiavimą su Sakartvelu ir liksime nuoseklūs Sakartvelo pasirinkto kelio į ES ir NATO rėmėjai“, – sako URM.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min