Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

URM tyrimas dėl Antano Valionio bus nutrauktas, dėl tolesnės jo karjeros spręs Audronius Ažubalis ir Atestacijos komisija

A.Valionis
A.Ufarto/BFL nuotr. / A.Valionis
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis antradienį gavo Antano Valionio prašymą atšaukti jį iš užimamų Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Latvijos Respublikoje pareigų. Prašymas buvo perduotas per užsienio reikalų viceministrą Evaldą Ignatavičių. Pateiktas prašymas yra pagrindas inicijuoti ambasadoriaus atšaukimo procedūrą. Ji bus inicijuojama artimiausiu metu, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Anot ministerijos, priimdamas sprendimą atsistatydinti, ambasadorius pats įvertino savo pasisakymus, ir tolesnis URM Generalinės inspekcijos tyrimas netenka prasmės, todėl bus nutrauktas. 

URM kreipsis į Seimo Užsienio reikalų komitetą dėl ambasadoriaus atšaukimo, šiam pritarus, prašymas teikiamas Vyriausybės svarstymui. Vadovaujantis Diplomatinės tarnybos įstatymu, Lietuvos diplomatinį atstovą Vyriausybės teikimu atšaukia Respublikos Prezidentas dekretu.

Lietuvos diplomatinio atstovo, su kuriuo yra sudaryta diplomato tarnybos sutartis, atšaukimas yra prilyginamas diplomato grąžinimui į Užsienio reikalų ministeriją. Dėl tolesnių konkrečių ambasadoriaus pareigų diplomatinėje tarnyboje spręs ministras ir URM Atestacijos komisija.

Šiuo metu Lietuvos užsienio reikalų ministras su vizitu yra išvykęs į Prancūziją, po kurios vyks į Uzbekistaną ir Turkmenistaną. Lietuvoje ministras bus birželio 6 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min