Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ušackas Čikagos lietuviams dėkojo už lietuvybės puoselėjimą

Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas darbo vizitą JAV pradėjo Čikagoje. Šeštadienį ministras susitiko su lietuvių bendruomenės nariais, JAV lietuvių žiniasklaidos atstovais, lankėsi Balzeko lietuvių kultūros muziejuje, bendravo su vyresniųjų klasių mokiniais lituanistinėse mokyklose, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Šimtųjų veiklos metinių proga už lietuvybės puoselėjimą Lietuvos diplomatijos vadovas apdovanojo Amerikos lietuvių dienraštį „Draugas“ Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“. Ministras taip pat įteikė „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždę“ Balzeko lietuvių kultūros muziejui už lietuviškos kultūros ir istorijos saugojimą ir lietuvių liaudies meno sklaidą JAV.

Pokalbių su lietuvių bendruomene metu ministras aptarė Globalios Lietuvos strategijos įgyvendinimo būdus. Šios strategijos tikslas – siekti tautos vientisumo, sudaryti sąlygas užsienio lietuviams pilnavertiškai įsitraukti į valstybės gyvenimą ir pritaikyti Lietuvos valstybės politiką globalizacijos sąlygoms.

„Globalios Lietuvos kūrimas turėtų tapti ne vien Lietuvos valstybės, bet ir visų užsienio lietuvių projektu“, – sakė užsienio reikalų minsitras.

Lietuvos diplomatijos vadovas supažindino JAV lietuvius su iniciatyva kurti Užsienio lietuvių reikalų tarybą, kurioje užsienio lietuviai kartu su Lietuvos Vyriausybės nariais, pirmininkaujant Ministrui Pirmininkui, svarstys strateginius, su užsienio lietuvių reikalais susijusius, klausimus. Ministras taip pat informavo apie planus pertvarkyti Tautinių reikalų ir išeivijos departamentą prie Lietuvos Vyriausybės, įkuriant Užsienio lietuvių reikalų departamentą prie Užsienio reikalų ministerijos.

Su JAV lietuvių bendruomenės atstovais ministras pasikeitė nuomonėmis, kaip būtų galima geriau tenkinti JAV gyvenančių lietuvių poreikius – gerinti Lietuvos konsulinę tarnybą, išlaikyti lietuvių kalbą, tradicijas, istoriją ir tai perteikti naujosioms lietuvių kartoms užsienyje, kaip spręsti pilietybės klausimą.

V.Ušackas pasveikino JAV lietuvius su artėjančia Nepriklausomybės atkūrimo diena ir padėkojo užsienio lietuvių bendruomenėms ir organizacijoms, kurios pasišventusios puoselėjo lietuvybę, kovojo už Lietuvos laisvės bylą, steigė lietuvių namus, lietuviškas bažnyčias ir mokyklas, užtikrino atstovavimo Lietuvai tęstinumą.

„Kovo 11-osios proga linkiu mums visiems saugoti, branginti ir puoselėti tai, ką paveldėjome iš savo tėvų ir protėvių – meilę Lietuvai, pagarbą šalies istorijai ir tradicijomis, tikėjimą vienybės galia“, – sveikindamas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga užsienio lietuvius sakė V.Ušackas.

Sekmadienį Čikagoje ministras susitiks su Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke Regina Narušiene, dalyvaus Kovo 11-osios minėjime.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min