Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 12d. 14:33

Ušackas su ES energetikos komisaru aptarė Lietuvos energetinio saugumo klausimus

Vygaudas Ušackas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Vygaudas Ušackas
Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas sausio 12 dieną telefonu su Europos Komisijos nariu, atsakingu už energetiką, Andriu Piebalgu aptarė Lietuvos energetinio saugumo klausimus.

Ministras V.Ušackas supažindino ES komisarą su sausio 6 dieną vykusio vizito Rygoje rezultatais – su Latvija sutarta spartinti bendrų Baltijos elektros jungčių projektų įgyvendinimą ir kurti bendrą Baltijos šalių energetikos rinką. Ministras pakartojo Rygoje išsakytą poziciją, kad Lietuva yra pasirengusi pradėti darbus dėl „Swedlink“.

A.Piebalgas paprašė pateikti Europos Komisijai konkrečią informaciją apie „Swedlink“ projektą – finansavimą, projekto įgyvendinimo tvarkaraštį ir kt., teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Sutarta, kad ministras V.Ušackas ir ES komisaras A.Piebalgas šiuos ir kitus energetinio saugumo klausimus detaliau aptars sausio mėnesio pabaigoje Briuselyje ir kovo 9–10 dienomis Vilniuje rengiamame aukšto lygio pasitarime bendros Baltijos energetikos rinkos kūrimo klausimais.

Per pokalbį Lietuvos užsienio reikalų ministras su ES komisaru taip pat aptarė Baltarusijos planus statyti naują atominę elektrinę netoli sienos su Lietuva ir paprašė šį klausimą įtraukti į ES bei Baltarusijos darbotvarkę.

Komisaras A.Piebalgas pažymėjo, kad nėra jokių abejonių, kad Baltarusija, siekdama plėtoti santykius su ES, turės atsižvelgti į ES nuomonę dėl atomines elektrinės statybos šalia jos sienos.

Kartu A.Piebalgas pasiūlė Lietuvai sutelkti jėgas savo pačios naujos atominės elektrinės statybai, kuri galėtų patenkinti ir Baltarusijos elektros energijos poreikius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min