Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ušackas: užsienio lietuvių interesams būtina atstovauti aukštesniu lygiu

Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vygaudas Ušackas – užsienio reikalų ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackaspenktadienį dalyvavo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje.

Sveikindamas posėdžio dalyvius ministras V.Ušackas sakė, kad lietuvių tauta yra viena, nepaisant to, kur gyventų lietuviai, Lietuvoje ar užsienyje. Pasak ministro, būtent tvirti žmonių saitai kuria vientisą, tvirtą ir tvarią valstybę.

Savo kalboje ministras V.Ušackas daug dėmesio skyrė Lietuvos institucijų, dirbančių užsienio lietuviams aktualiais klausimais, reorganizavimui. Reorganizavimo tikslas – užtikrinti geresnį ir aukštesnį užsienyje gyvenančių lietuvių interesų atstovavimą.

„Tiesioginis užsienio lietuvių interesų atstovavimas Vyriausybės lygiu užtikrins geresnį veiklos koordinavimą ir efektyvesnį lėšų administravimą. Tai ypač svarbu šiuo sudėtingu metu valstybės ekonomikai“, – pažymėjo ministras V.Ušackas.

Vykdant reorganizaciją Užsienio reikalų ministerijoje bus įkurtas Užsienio lietuvių reikalų departamentas, kuris tęs Tautinių mažumų ir išeivijos departamento ir Lietuvių grįžimo į tėvynę informacijos centro veiklą, ir perims geriausią šių institucijų patirtį, įdirbį ir specialistus.

„Užsienio reikalų ministerija yra vienintelė institucija, turinti atstovus užsienyje ir palaikanti tiesioginį ryšį su įvairiomis lietuvių bendruomenėmis. Lietuvos diplomatai bus įpareigoti glaudžiau bendradarbiauti su užsienio lietuviais, domėtis jų veikla ir ją remti. Tai leis sėkmingiau įgyvendinti bendrus tautos siekius“, – sakė Lietuvos diplomatinės tarnybos vadovas.

V.Ušackas pažymėjo, kad Užsienio reikalų ministerija, perėmusi užsienio lietuvių reikalų koordinavimą, pradės kurti ir įgyvendinti Vyriausybės programoje numatytą Globalios Lietuvos strategiją.

„Globalios Lietuvos strategija – tai ne vien Lietuvos valstybės projektas. Tai visų lietuvių projektas, kuriame užsienyje gyvenantys lietuviai atlieka vieną svarbiausių vaidmenų“, – sakė ministras V.Ušackas.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min