Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 15d. 11:31

Utenos taksi bendrovėje aptikta neoficiali buhalterija (nuotraukos)

Utenos taksi bendrovėje aptikta neoficiali buhalterija.
FNTT nuotr. / Utenos taksi bendrovėje aptikta neoficiali buhalterija.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Utenos apskrities skyriaus pareigūnai, tirdami Utenoje taksi paslaugas teikiančios bendrovės „I“ apgaulingus buhalterinės apskaitos faktus, atliko kratas bendrovės patalpose ir jos direktoriaus N. L. namuose.

Keturių kratų metu FNTT Utenos apskrities skyriaus pareigūnai bendrovės patalpose aptiko daugiau kaip 20 rankraštinių sąsiuvinių, kuriuose yra duomenų apie bendrovėje neoficialiai gautas pajamas. Įtariama, kad jos gali siekti daugiau kaip 100 tūkstančių litų. Įmonėje rasta dokumentų, kurie, kaip įtariama, nebuvo įtraukti į bendrovės apskaitą.

Taip pat aptikta daugiau nei 20 įvairių asmens dokumentų: LR piliečių pasai, asmens tapatybės kortelės, vairuotojo pažymėjimai, socialinio draudimo pažymėjimai. Patikrinus šių dokumentų duomenis nustatyta, kad dalis jų įregistruoti kaip pavogti. Įtariama, kad kiti dokumentai galėjo būti suklastoti, kadangi informacijos apie juos duomenų bazėse nėra. Be to, FNTT Utenos apskrities skyriaus pareigūnai rado ir dvidešimt įvairių bankų skirtingiems asmenims išduotų mokėjimo kortelių „Visa“, „Maestro“ ir kt.

FNTT Utenos apskrities skyriaus pareigūnai apžiūrėjo ir bendrovei „I“ priklausančius taksi paslaugas teikiančius automobilius. 5 automobiliai esantys taksometrai neturėjo patikros dokumentų, todėl įtariama, kad jais buvo naudojamasi nelegaliai.

Atliekamo ikiteisminio tyrimo metu įmonės direktoriui pareikšti įtarimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo pagal Baudžiamojo kodekso 222 str. 1 d. Jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Siekiant užkirsti galimą civilinį ieškinį įmonės turtui laikinai taikomas nuosavybės apribojimas – automobiliams, kurių vertė daugiau nei 30 tūkstančių litų, uždėtas areštas.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min