Anot KAM, kareivinių statyba prasidės šiais metais ir truks dvejus metus. Pagal planą, kareivinės bus trijų aukštų, kuriuose – miegamosios, darbo bei mokymo paskirties patalpos. Jos turėtų atitikti A energinio naudingumo klasės reikalavimus. Ateityje prie kareivinių taip pat ketinama įrengti karių sporto ir laisvalaikio infrastruktūrą.
Statybos darbų sutarties kaina – 5,5 mln. eurų, į šią sumą taip pat įskaičiuotos pastate montuojamos įrangos ir teritorijos sutvarkymo išlaidos.
„Planuojama, kad šis projektas bus tipinis ir pagal jį ateityje bus statomos kareivinės ir kituose Lietuvos kariuomenės daliniuose“, – teigia KAM.
Naujosios kareivinės Rukloje – pirmosios Lietuvos kariuomenėje, kurios bus statomos po Lietuvos įstojimo į NATO 2004 metais. Jos bus statomos pagal specialiosios paskirties pastato (kareivinių) projektą, kurį parengė konkursą laimėjusi UAB „Hidroterra“.
Kareivinės bus skirtos Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariams, tačiau prireikus jose galės apsigyventi ir partneriai.
Konkurse dėl šių kareivinių Lietuvos kariuomenei statybos dalyvavo septynios įmonės.

