Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už atliekų rūšiavimą Neringa pelnė auksą

Labiausiai prie akcijos prisidėjo poilsiautojai.
Neringos savivaldybės nuotr. / Neringiškiai rūpinasi aplinka. Už tai savivaldybė pelnė Auksinę krivūlę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Įvertintos Neringos savivaldybės pastangos diegti naujoves gamtosaugos srityje. Penktadienį Neringos savivaldybei įteikta Auksinė krivūlė už gyventojų skatinimą kompostuoti atliekas jų susidarymo vietoje.

Nominaciją neringiškiams skyrė Aplinkos ministerija, įvertinusi savivaldybės pastangas gyventojus skatinti rūšiuoti ir kompostuoti žaliąsias bei virtuvės atliekas savo kiemuose. Savivaldybė skatindama aplinkos saugojimo bei tvarkymo naujoves, pavasarį gyventojams nemokamai išdalijo 60 konteinerių, kurie skirti žaliosioms atliekoms kompostuoti. Tikimasi, kad kompostuojant sumažės į sąvartyną išvežamų atliekų kiekis, konteineriuose susidariusi  kompostą gyventojai galės naudoti želdinams tvarkyti. 

„Apdovanojimą teikdamas aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas pasidžiaugė, kad  Neringa buvo pirmoji savivaldybė, susirūpinusi žalųjų atliekų kompostavimu. Apdovanojimu įvertintas ir mūsų specialistų darbas, kurie sugebėjo įrodyti tarybai, kad tokią naujovę Neringoje diegti būtina. Žinoma, esame dėkingi ir neringiškiams, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo“, – pasakojo Neringos savivaldybės meras Vigantas Giedraitis.

Lietuvos vietos savivaldos 90-mečiui skirtos krivūlės įteiktos 10-iai šalies savivaldybių. Nominacijų ir apdovanojimo Auksinė krivūlės steigėjais kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) sutiko būti vienuolika ministerijų.

Auksinėmis krivūlėmis savivaldybės apdovanojamos jau ketvirtą kartą. Apdovanojimų tikslas yra pagerbti fizinius ir juridinius asmenis, nusipelniusius Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui. Fiziniams asmenims skiriamas LSA apdovanojimas „Auksinės krivūlės riteris“, juridiniams asmenims – LSA apdovanojimas „Auksinės krivūlės laureatas“. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min