Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už atsisakymą dalyvauti Statistikos departamento apklausoje gresia 6 tūkst. litų bauda

Diagrama
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Diagrama
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Už tai, kad gyventojas atsisako pateikti Statistikos departamentui informaciją apie savo uždarbį, požiūrį į valstybės ekonomiką ar politiką, jam gali grėsti bauda iki 6 tūkst. litų.

Radijo klausytoja iš Utenos Aldona Krasauskienė gavo laišką iš Statistikos departamento, teigiančio, kad ji yra kviečiama dalyvauti vartotojų nuomonių tyrimo statistinėje apklausoje. Nieko čia nebūtų blogo, teigia uteniškė, tačiau vienas punktas laiške privertė ją sunerimti:

„Man užkliuvo paskutinis punktas: „Lietuvos Respublikos statistikos įstatymo 14 strp. 3 dalis nustato, kad fiziniai asmenys privalo teikti duomenis, jei tai nustato įstatymai arba oficialiosios statistikos darbų programa. Pasirodo, kad už tai, jog aš atsisakysiu dalyvauti apklausoje, man gresia bauda nuo 3 iki 6 tūkst. litų“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ trečiadienį sakė A. Krasauskienė.

Statistikos departamentas turi teisę taikyti baudas, bet iki šiol praktikoje nebuvo nė karto, kad Statistikos departamentas verstų gyventoją mokėti.

Jai buvo keista, kad taip gyventojai verčiami teikti duomenis apie savo privatų gyvenimą.

Statistikos departamento gyventojų surašymo ir apklausų organizavimo skyriaus vedėja Vaida Vaitekūnienė „Žinių radijui“ nurodė, kad departamentas dar netaikė šių baudų gyventojams.

„Statistikos departamentas turi teisę taikyti baudas, bet iki šiol praktikoje nebuvo nė karto, kad Statistikos departamentas verstų gyventoją mokėti.

Mes tikime gyventojų geranoriškumu, stengiamės su jais bendrauti. Jeigu jis šiais metais nenori, neturi nuotaikos, būna įvairių situacijų, tai mes pabandome po kiek laiko vėl jį pašnekinti. Jeigu gyventojas kategoriškai pasako, kad jis nenori pateikti nuomonės, mes į jį daugiau nesikreipiame“, – nurodė V.Vaitekūnienė.

Jos teigimu, minėta nuostata įstatyme dėl baudos atsirado labiausiai dėl juridinių asmenų.

„Juridiniai asmenys buvo nubausti, bet gyventojams tai nebuvo taikoma. Atsakymo pateikimas yra laisvanoriškas ir negalima gyventojų priversti prieš jų valią pateikti kad ir tuos apibendrintus duomenis“, – teigė V.Vaitekunienė.

Visą laidos „Ryto espresso“ įrašą klausykite čia:

http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2014/07/02/ryto-espresso/34303

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min