Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 25d. 20:02

Už aukcione parduotus Lietuvos dailininkų darbus – protezai sužeistiems Ukrainos kariams

Petras Auštrevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Petras Auštrevičius spalio mėnesį įvykusiame aukcione

Penktadienį Dailininkų sąjungos galerijoje Vilniuje įvyks antrasis aukcionas, kuriame bus parduodami lietuvių menininkų darbai. Labdaringame aukcione surinktas lėšas ketinama skirti sužeistų Ukrainos karių amputuotų galūnių protezavimui.

Spalį vykusiame pirmajame aukcione buvo parduota pusė šimto tapybos darbų, juvelyrinių dirbinių ir lipdinių, surinkti 44 tūkst. Lt.

Aukcioną organizuojantis europarlamentaras Petras Auštrevičius antradienį 15min.lt vylėsi, kad antrasis aukcionas pritrauks ne mažiau meno mylėtojų ir pavyks surinkti panašią sumą.

Europarlamentaro teigimu, kol kas galūnių protezai nenupirkti, tai bus daroma gruodžio mėnesį.

Europarlamentaras ragino meno mylėtojus registruotis iš anksto, tačiau pabrėžė, kad jame dalyvauti galės ir to nepadariusieji.

„Tarp pirmojo ir antrojo aukciono mezgame ryšius ir stengiamės sutarti su kolegomis iš Ukrainos, kaip geriausiai panaudoti šias lėšas. Tikimės, kad iki Kalėdų bus pasiektas susitarimas su ligonine dėl protezų, kurių taip reikia sužeistiesiems“, – teigė jis.

Prenktadienio aukcionui jau pateikta beveik 90 darbų, juos galite pasižiūrėti čia.

Pradinės darbų kainos – nuo 100 iki 2000 Lt.

P.Auštrevičius neatmetė, kad beveik šimto darbų per vieną kartą parduoti nepavyks, todėl gali tekti rengti trečią aukcioną. „Šį kartą bus daugiau juvelyrikos, todėl tikiuosi, kad bus spartesnė aukciono procedūra“, – pabrėžė jis.

Europarlamentaras ragino meno mylėtojus registruotis iš anksto, tačiau pabrėžė, kad aukcione dalyvauti galės ir to nepadariusieji.

V.Adamkus: labai vertinu šią akciją

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Renginio akimirka

Labdaringą aukcioną globojantis kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus 15min.lt teigė labai vertinantis šią gražią akciją.

Politiniai pareiškimai, kurie galbūt kaitina mūsų visuomenę, supurtė Kremlių.

„Ji parodo lietuviškos visuomenės visavertiškumą. Įvairiais būdais mes esame atsiliepę į Ukrainos tragediją. Padedame ir ligonių priėmimu, politiniai pareiškimai, kurie galbūt kaitina mūsų visuomenę, supurtė Kremlių. Žinoma, tai – jau kitas klausimas. Menininkams prisidedant dailės būdu, mes prisidedame prie bendros akcijos“, – sakė V.Adamkus.

Jis apgailestavo, kad šį kartą aukcione dalyvauti negalės, nes tuo pat metu Valdovų rūmuose rengiamas liepą Anapilin išėjusio gero V.Adamkaus draugo verslininko Juozo Kazicko paminėjimo vakaras.

Aukciono laikas: lapkričio 28 d. (penktadienis) nuo 18 val.

Renginio vieta: Lietuvos dailininkų sąjungos galerija (Vokiečių g. 2, Vilnius)  

Išankstinė registracija el.p.: petras.austrevicius-office@europarl.europa.eu

Telefonas pasiteiravimui: +370 651 57343 (Arūnė Tornau); +370 699 63522 (Raimondas Savickas)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min